Wiadomości

  • 20 lutego 2020
  • wyświetleń: 8787

[FOTO] Solidna kraksa w środku osiedla. Mieszkańcy są wściekli!

Do bardzo groźnie wyglądającej kolizji doszło wczoraj około godziny 17:30 na ulicy Trzech Diamentów w Bielsku-Białej. To osiedle Polskich Skrzydeł, przez które przebiega nieformalny objazd remontowanej ul. Cieszyńskiej. Mieszkańcy dzielnicy nie kryją swojego oburzenia i boją się o bezpieczeństwo.

Kraksa na osiedlu Wojska Polskiego - 19.02.2020 · fot. Bielskie Drogi


Świadkami kolizji byli ratownicy Bielskiego Pogotowia Ratunkowego, więc można śmiało powiedzieć, że pomoc była na miejscu. Na szczęście nikt nie wymagał pilnej interwencji medycznej. Zawiniła kierująca Audi A8, która zdecydowanie zbyt szybko jechała wąską osiedlową drogą. Oświetlenie w tym miejscu pozostawia wiele do życzenia, a dodatkowo w dniu wczorajszym siąpił deszcz. Kierująca Audi najechała na tył Fiata Sienny, który chwilę wcześniej zepsuł się na pasie ruchu. Siła uderzenia była tak duża, że Audi zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z Range Roverem. Fiat natomiast po uderzeniu wpadł na drzewo oddalone od jezdni o kilkanaście metrów.

Droga była zablokowana przez ponad godzinę. Konieczne było zorganizowanie objazdów. Sprawczyni została ukarana mandatem. To jednak nie koniec tej sprawy, bo jak informują mieszkańcy, ta groźna kolizja jest tylko potwierdzeniem ich wcześniejszych obaw dotyczących bezpieczeństwa. Objazd zamkniętego fragmentu ulicy Cieszyńskiej został poprowadzony ulicami Skrzydlewskiego i Tańskiego. Część kierowców skraca sobie drogę przez środek osiedla, wykorzystując do tego właśnie ulicę Trzech Diamentów. Osiedlowa infrastruktura nie radzi sobie z tak dużym natężeniem ruchu. Mieszkańcy skarżą się na to, że nie mogą bezpiecznie zaparkować lub przejść przez drogę. Kierowcy korzystający z nieformalnego objazdu, zdaniem mieszkańców znacząco przekraczają prędkość.

List, który wczoraj trafił do Prezydenta Bielska-Białej, MZD, SM "Strzecha", KMP w Bielsku-Białej, wykonawcy robót firmy Eurovia i redakcji serwisu Bielskie DrogiDzień Dobry,

Proszę o interwencję w sprawie wytyczonego objazdu na remontowanej właśnie ulicy Cieszyńskiej. Objazd wyznaczony ulicą Skrzydlewskiego, a następnie ulicą Tańskiego nie spełnia swojej funkcji. Kierowcy skracają sobie drogę, jadąc ulicą Trzech Diamentów (mapa poglądowa w załączeniu), co stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Z każdym dniem zaobserwować można coraz większe natężenie ruchu na ulicy Trzech Diamentów, która jest drogą lokalną, osiedlową, wzdłuż której usytuowane są parkingi. Powoduje to coraz więcej niebezpiecznych sytuacji drogowych, a jednym z przykładów może być dzisiejszy wypadek do którego doszło na wspomnianym odcinku drogi.

Proszę o rozważenie zmiany organizacji ruchu, zastosowania ograniczeń prędkości, bądź innych działań mających wpływ na poprawę bezpieczeństwa na ww. trasie. Proszę również o informację jakie działania zostaną podjęte w przedmiotowej sprawie.

Z poważaniem,


Łukasz Kanik

Zdjęcie poglądowe dołączone do listu
Zdjęcie poglądowe dołączone do listu

sid / bielsko.info

źródło: bielskiedrogi.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj