bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 lutego 2020
  • wyświetleń: 15965

Zbiórka pieniędzy na rehabilitację młodego strażaka OSP Hałcnów

19-letni strażak OSP Hałcnów doznał poważnego wypadku w drodze do remizy. Paweł Lassak przeżył wypadek, ale potrzebuje intensywnej rehabilitacji.Paweł Lassak to 19-latek, mieszkaniec Bielska-Białej, a konkretnie dzielnicy Hałcnów, od najmłodszych lat jest aktywnym członkiem miejscowej społeczności. W wieku 12 lat został członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a po osiągnięciu pełnoletniości członkiem OSP Hałcnów.

Wypadek na ulicy Wyzwolenia - 25.09.2019
Wypadek na ulicy Wyzwolenia - 25.09.2019 · fot. Bielskie Drogi


- Wczesnym rankiem 25 września 2019 roku wszyscy usłyszeliśmy wezwanie syreny. W drodze do remizy, przy niesprzyjających warunkach pogodowych, samochód Pawła wpadł w poślizg, a sam młody strażak doznał poważnego urazu głowy. Ratowali go druhowie z jego własne drużyny, jadący niemal zaraz za nim, do tego samego wezwania. Paweł trafił na Oddział Intensywnej Terapii w szpitalu, gdzie długo był w śpiączce. Lekarze nie dawali mu szans, przygotowali wszystkich na najgorsze, ale Paweł nie miał zamiaru odejść. Jego stan zaczął się poprawiać, podjęto więc próbę wybudzenia: 18 listopada został przewieziony do Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej w Tarnowskich Górach, które pomaga pacjentom w śpiączce - relacjonują przyjaciele Pawła.

paweł lassak
fot. OSP Hałcnów


Teraz młody strażak potrzebuje intensywnej rehabilitacji i pracy z wieloma specjalistami. W internecie na portalu zrzutka.pl/bw57xf?]zrzutka.pl[/url] trwa zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację Pawła.

paweł lassak

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.