Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 18 lutego 2020
  • wyświetleń: 3463

[WIDEO] Bili, grozili i kradli. Trzej młodzi bielszczanie trafili do aresztu

Kryminalni z bielskiej trójki zatrzymali trzech młodych bielszczan podejrzewanych o rozboje i pobicia. Po ostatnim napadzie ich 17-letnia ofiara na tydzień trafiła do szpitala. Śledczy wytropili wszystkich sprawców, a w weekend bielski sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu.21 stycznia do oficera dyżurnego komisariatu przy ul. Traugutta z bielskiego szpitala pediatrycznego wpłynęło zgłoszenie o poważnie pobitym 17-latku. Na miejsce pojechali mundurowi, którzy ustalili, że młody bielszczanin padł ofiarą rozboju. W jednym z zagajników przy bielskiej ulicy Dożynkowej został napadnięty, pobity i okradziony przez dwóch swoich znajomych. Okazało się, że sprawcy wcześniej zwabili go w tamto miejsce. Ich łupem padł plecak i butelka alkoholu. Nastolatek zbiegł sprawcom, a pomocy udzielili mu pracownicy położonej niedaleko firmy, w której znalazł schronienie. Stamtąd trafił do szpitala.

Śledczy z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej rozpoczęli śledztwo i poszukiwania sprawców. Stróże prawa wytypowali 20-letniego bielszczanina i jego rówieśnika, także bielszczanina, podejrzewanych o rozbój na nastolatku. Okazało się też, że nie pierwszy raz 17-latek padł ofiarą swojego o trzy lata starszego znajomego. Śledczy ustalili, że 20-latek napadał na niego wcześniej jeszcze dwa razy.

zatrzymanie
fot. KMP Bielsko-Biała


Pierwszy raz - 9 stycznia pobił go w rejonie jednego z bielskich centrów handlowych, natomiast niecałe dwa tygodnie wraz z 22-letnim kolegą napadli na niego i skradli warty ponad 3 tysiące złotych telefon komórkowy. 17-latek nie zgłaszał niczego policji, bo sam był poszukiwany w związku z ucieczką z jednego ze śląskich ośrodków wychowawczych.

Kryminalni wytropili i zatrzymali całą trójkę. Po nocach spędzonych w policyjnej celi zostali doprowadzeni do prokuratury i usłyszeli zarzuty. 20-latkowi, podejrzewanemu o pobicie i dwa rozboje grozi 12 lat więzienia. Taka sama kara grozi jego rówieśnikowi i 22-latkowi, którzy także mają na swoim koncie rozboje. Na przełomie ostatniego tygodnia bielski sąd na wniosek śledczych aresztował całą trójkę. Pokrzywdzony 17-latek został doprowadzony do placówki wychowawczej, z której wcześniej zbiegł.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.