Wiadomości

  • 18 lutego 2020
  • 19 lutego 2020
  • wyświetleń: 8542

Wojenka polityczna w radzie. Radny PiS-u został odwołany z funkcji szefa komisji

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej z funkcji przewodniczącego Komisji Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa został odwołany radny klubu Prawa i Sprawiedliwości Konrad Łoś.

konrad łoś
Radny Konrad Łoś · fot. FB Konrad Łoś


Projekt uchwały odwołującej dotychczasowego przewodniczącego Komisji Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa złożyli przed lutową sesją Rady Miejskiej radni klubu Wspólnie dla Bielska-Białej.

- Klub Radnych wspólnie dla Bielska-Białej, który powstał w trakcie niniejszej kadencji, jest największym klubem radnych w Radzie Miejskiej, skupiającym ponad 50% ogólnej liczby radnych. Tym samym jest uzasadnione, aby to osoby desygnowane przez ten klub kierowały odpowiednią liczbą komisji Rady Miejskiej. Tak wiec potrzeba dokonania zmiany poprzez odwołanie radnego Konrada Łosia z funkcji przewodniczącego komisji nie wynika z negatywnej oceny dotychczasowej pracy pana radnego, ale jest uzasadniona wyżej wymienionymi względami - argumentował radny Krzysztof Jazowy.

Radny Janusz Buzek poinformował, że uzasadnienie projektu uchwały jest chybione, gdyż klub Wspólnie dla Bielska-Białej ma 5 przewodniczących komisji, a klub PiS tylko dwóch.

- Parytety są zachowane z lekką niekorzyścią na rzecz klubu Prawa i Sprawiedliwości. Uchwała ma charakter polityczny - mówił Janusz Buzek.

Radna Małgorzata Zarębska zapowiedziała, że Niezależni.BB wstrzymają się od głosu. - Nie uczestniczymy w politycznych sporach, a tą kwestie traktujemy jako temat polityczny. Jest mi smutno, że nad takim rzeczami się pochylamy - powiedziała radna.

Za odwołaniem Konrada Łosia z funkcji przewodniczącego Komisji Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa głosowało 13 radnych (Wspólnie dla Bielska-Białej). Od głosu wstrzymali się radni Niezależnych.BB. Klub Prawa i Sprawiedliwości głosował przeciw.

Tego samego dnia głosami radnych klubu Wspólnie dla Bielska-Białej powołano nowego przewodniczącego Komisji Gospodarki Miejskiej i Mieszkalnictwa. Został nim Szczepan Wojtasik.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.