bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 18 lutego 2020
  • 19 lutego 2020
  • wyświetleń: 15251

9-latka zmarła na grypę w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej

W ubiegłym tygodniu w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej zmarła 9-letnia pacjentka z objawami grypy.

szpital pediatryczny
fot. bielsko.info


Dziewczynka w stanie poważnym trafiła do Szpitala Powiatowego w Żywcu w środę wieczorem. Tego samego dnia podjęto decyzję o przetransportowaniu 9-latki na oddział intensywnej opieki medycznej Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Niestety mimo wysiłku bielskich lekarzy w czwartek o godzinie 1:00 w nocy młoda mieszkanka powiatu żywieckiego zmarła. Potwierdzono, że dziecko zmarło z powodu zarażenia wirusem grypy typu A.

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że w okresie od 1.02.2020 r. do 7.02.2020 r. do organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej województwa śląskiego zgłoszono 14043 przypadki zachorowań na grypę i przypadki grypopodobne, w tym 6848 dzieci do lat 14.

W okresie tym hospitalizowano 71 osób, w tym: 2 osoby z powodu objawów ze strony układu krążenia, 3 osoby z powodu objawów ze strony układu krążenia i układu oddechowego łącznie oraz 66 osób z powodu objawów ze strony układu oddechowego.

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny przypomina, że jesień i zima to okres wzmożonych zachorowań na grypę. Najskuteczniejszą metodą uniknięcia zachorowania i związanych z nim powikłań jest profilaktyka pod postacią corocznego szczepienia.

Szczepienia zalecane są szczególnie osobom z obniżoną odpornością, osobom z przewlekłymi chorobami krążenia oraz układu oddechowego, dzieciom powyżej 6-tego miesiąca życia, osobom powyżej 50-tego roku życia, kobietom w ciąży, pracownikom służby zdrowia oraz osobom narażonym na kontakt z dużą liczbą ludzi.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.