bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 lutego 2020
  • wyświetleń: 4744

Ruszyły przygotowania do kolejnej edycji akcji "Klapki dla Gambii"

Pełną parą ruszyły przygotowania do tegorocznej, trzeciej już edycji akcji społecznej „Klapki dla Gambii”, której głównym organizatorem jest Akademia Techniczno-Humanistyczna w Bielsku-Białej. Już od połowy maja będzie można zbierać klapki, które następnie drogą morską zostaną przetransportowane do Gambii.

Celem akcji jest zebranie możliwie jak największej ilości nowych, kolorowych, plastikowych klapków dla dzieci mieszkających w tym najmniejszym afrykańskim kraju. Warto w tym miejscu przypomnieć, że podczas ostatniej edycji udało się zebrać prawie 22 tysiące par klapków!

- Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w akcję zbierania klapków. Nasz apel kierujemy przede wszystkim do szkół i przedszkoli z Bielska-Białej i okolic. Każda placówka oświatowa (także domy kultury, hufce harcerskie, parafie, żłobki), która przyłączy się do projektu, już w kwietniu dostanie na potrzeby zbierania klapków duży karton oraz plakaty informacyjne - w tym celu należy wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy (tutaj). Ponadto, po zakończeniu zbiórki (po wysłaniu transportu do Gambii oraz po rozdaniu klapków gambijskim dzieciom) zostaną przygotowane pakiety medialne, a także wręczone będą certyfikaty uczestnictwa dla każdej placówki oświatowej, z oficjalną nominacją na Ambasadora Akcji - informuje dr Maciej Kalarus, koordynator projektu.

W tym roku akcję zbierania klapków prowadzona będzie od połowy maja do końca czerwca.

ab / bielsko.info
źródło: ATH Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.