Wiadomości

  • 19 lutego 2020
  • wyświetleń: 3769

Ból kręgosłupa - jak z nim walczyć?

Artykuł sponsorowany:

Zdrowy kręgosłup to fundament dobrego zdrowia, niestety coraz mniej dorosłych może się nim pochwalić. Często zaczynamy dbać o niego, dopiero wtedy, gdy zaczyna nam dokuczać ból. Większość ludzi ma już wtedy zwyrodnienia, które wymagają czasu i cierpliwości, by je zlikwidować. Środki przeciwbólowe niestety nie załatwiają problemu. Nie mamy świadomości, że przemieszczenia kręgów powodują powstawanie, jakby się wydawało, nie związanych z kręgosłupem dolegliwości.

Biomedica bio-medica


Zdrowy kręgosłup jest tak ważny, ponieważ jest podstawą, na której utrzymuje się wszystko, z czego składa się ciało człowieka. Bardzo często w czasie wykonywania różnorodnych ruchów występują minimalne przemieszczenia kręgów. Kiedy mięśnie wokół przemieszczonego kręgu stają się sztywne przeszkadzając danemu kręgowi wrócić na prawidłowe miejsce. Rozpoczyna się proces powolnego zapalenia nerwu i mięśnia, które powodują ból a także ograniczenie ruchliwości. Przemieszczony kręg uciska nie tylko na sąsiedni nerw, ale również na naczynia krwionośne, które są powiązane z mięśniami i konkretnymi organami ciała. Jeśli nerw jest uciśnięty przez długi czas, to w organie, którym on „kieruje” rozwijają się ciężkie do wyleczenia patologie.

Bio-Medica


Profilaktyka to podstawaŻeby kręgosłup był sprawny i zdrowy powinniśmy spać na twardym materacu, twardej, nie wysokiej poduszce lub wałku i wykonywać codziennie różnorodne ćwiczenia fizyczne np. pływanie, chodzenie, gimnastyka. Rodzaj aktywności powinien być dostosowany do naszych możliwości i wieku. Pamiętajmy, by podnosić ciężkie przedmioty uginając kolana - nie wolno podnosić ciężarów z pozycji stojącej. Należy też dbać o to, by na co dzień chodzić wyprostowanym, stać prosto i siedzieć prosto, brzuch powinien być wciągnięty, plecy wyprostowane a głowa uniesiona lekko w górę. Naszemu kręgosłupowi z pewnością nie służy siedzący tryb życia. Pamiętajmy, że na dbanie o siebie nigdy nie jest za późno.

Biomedica bio-medica


Ale co zrobić, gdy dokuczają nam już silne bóle kręgosłupa, ćwiczenia nie przynoszą ulgi, a na rehabilitację trzeba czekać miesiącami? Z pomocą przychodzą różne techniki terapeutyczne, jedną z nich jest elektrostymulacja metodą Zenni.

Metoda ta łączy wykorzystanie prądów diadynamicznych z prądem galwanicznym do stymulacji narządów wewnętrznych, układu nerwowego oraz narządu ruchu. Prądy te mają działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, rozszerzające naczynia krwionośne, a także zmniejszają napięcie mięśni. Terapia ta przynosi szybką ulgę zazwyczaj już po kilku zabiegach. Znajduje zastosowanie przy:
  • bólach kręgosłupa - zwyrodnienia, ubytki, torbiele
  • nerwobóle, choroby zwyrodnieniowe i reumatyczne stawów, kręgosłupa
  • zapalenie i ból stawów (np. kolan, łokci, dłoni, stawu barkowego i biodrowego).


Urządzenie do terapii metodą Zenni posiada certyfikat UE bezpieczeństwa urządzeń medycznych, a zabieg jest bezpieczny i bezbolesny.

biomedica bio-medica


Gabinet medycyny Fizykalnej
Bio-Medica
Bielsko-Biała
Ul. Cechowa 18
http://www.bio-medica.info
tel. 506 595 341