Reklama

Wiadomości

  • 14 lutego 2020
  • wyświetleń: 3508

25 tysięcy odblasków dla dzieci i seniorów z Bielska-Białej

20 tysięcy dzieci i 5 tysięcy seniorów w Bielsku-Białej zostanie wyposażonych w elementy odblaskowe. Pierwsza grupa otrzymała je 14 lutego w Szkole Podstawowej nr 9.

klimaszewski
25 tysięcy odblasków dla dzieci i seniorów z Bielska-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Zorganizowaną akcję rozdawania odblasków zorganizowano z inicjatywy trzech bielskich radnych - Romana Matyi, Karola Markowskiego i Maksymiliana Prygi. Fundatorami odblaskowych elementów są firmy: Suez, Inelo, Aksam, Safety First Salon BHP.

- Ta cenna inicjatywa sprawi, że każde dziecko chodzące do przedszkola lub szkoły podstawowej na terenie naszego miasta otrzyma odblask; również 5 tysięcy aktywnych seniorów zostanie w nie wyposażonych. Korzystanie z odblasków jest szczególnie ważne teraz, gdy często jest szaro. Niezwykle cieszę się z faktu, że na doskonały pomysł grupy radnych tak entuzjastycznie odpowiedział lokalny biznes. To przejaw społecznej odpowiedzialność biznesu. Dzięki tym firmom zabezpieczymy dzieci na wiele, wiele lat, a przecież wszystkim nam o to chodzi - mówił w Szkole Podstawowej nr 9 prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

- Najpierw zgłosiliśmy wspólnie interpelację w tej sprawie, a potem pozytywną odpowiedź prezydenta zamieściliśmy na Facebooku. Ku naszej radości kilka firm natychmiast odpowiedziało na tę propozycję - powiedział radny Karol Markowski.

W trakcie spotkania w SP 9 maskotki Kuba i Śruba rozbawiały dzieci i uczyły je zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Dzieci śpiewały piosenki dotyczące odblasków i przepisów ruchu drogowego. - Elementy odblaskowe zwiększają nasze bezpieczeństwo. Odblaski są widoczne nawet z odległości 150 metrów. Jestem przekonany, że dzięki nim zdarzeń drogowych z pieszymi będzie dużo mniej - przekonywał naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej kom. Krzysztof Stankiewicz.

ab / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.