Wiadomości

  • 13 lutego 2020
  • wyświetleń: 4807

Rozbójnik zatrzymany przez policjantów trafił do aresztu

Policjanci z Samodzielnego Oddziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 35-latka, który w jednym z supermarketów ukradł butelkę whisky, a następnie grożąc nożem chcącemu go zatrzymać pracownikowi ochrony, zbiegł.

policja
Rozbójnik zatrzymany przez policjantów trafił do aresztu · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło we wtorek w jednym z supermarketów przy ul. Warszawskiej w Bielsku-Białej. Około godziny 17.00 do sklepu wszedł mężczyzna, który skradł butelkę whisky o wartości 55 złotych. Złodzieja zauważył ochroniarz, który postanowił ująć nieuczciwego klienta. Mężczyzna jednak nie chciał ani dać się złapać, ani zostawić skradzionego alkoholu. Wyjął nóż i grożąc jego użyciem ochroniarzowi, zbiegł ze sklepu.

Personel sklepu o napadzie natychmiast powiadomił policję, a napadnięty ochroniarz podał dokładny rysopis sprawcy. Oficer dyżurny bielskiej komendy na miejsce od razu skierował mundurowych, policyjnych wywiadowców, psy tropiące oraz patrole z Samodzielnego Oddziału Prewencji w Bielsku-Białej, które tego dnia patrolowały miasto. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania niebezpiecznego rozbójnika.

policja
Rozbójnik zatrzymany przez policjantów trafił do aresztu · fot. KMP Bielsko-Biała


Niecałą godzinę zajęło policjantom wytropienie podejrzewanego o tę kradzież mężczyzny. Zatrzymali go mundurowi z wapienickiego oddziału prewencji w rejonie dworca PKP przy ul. Warszawskiej. Mężczyzna zdążył już wypić alkohol. Jak ustalili policjanci, skradzioną butelkę whisky „postawił” swoim znajomym, którzy nie mieli pojęcia, że pochodzi ona z kradzieży.

35-latek trafił do policyjnego aresztu, a sprawą zajęli się śledczy z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej. Po zebraniu solidnego materiału dowodowego został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. To poważne przestępstwo, bez względu na wartość zrabowanej rzeczy. 35-latkowi grozi aż 10 lat za kratami. Bielski sąd na wniosek śledczych aresztował mężczyznę.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.