Wiadomości

  • 13 lutego 2020
  • 16 lutego 2020
  • wyświetleń: 9195

Mieszkańcy i przedsiębiorcy mówią "nie" likwidacji parkingu na placu

Mieszkańcy placu Wojska Polskiego, a także przedsiębiorcy prowadzący tam swoje biznesy, podpisało się pod petycją do prezydenta miasta w sprawie przywrócenia parkingu na placu Wojska Polskiego.

wojska polskiego
Mieszkańcy i przedsiębiorcy są przeciwni likwidacji parkingu na placu Wojska Polskiego · fot. bielsko.info


Mieszkańcy oraz przedsiębiorcy, właściciele i pracownicy lokali znajdujących się przy placu Wojska Polskiego i w najbliższym jego sąsiedztwie wyrażają sprzeciw wobec rozważanego przez miasto planu likwidacji parkingu na placu.

- Dla mieszkańców zamknięcie placu Wojska Polskiego jest poważnym utrudnieniem. Na pozostawienie samochodu, na który została wydana karta mieszkańca, za każdym razem trzeba poświęcić od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, aby móc znaleźć wolne miejsce parkingowe. Ilość pozostawionych na tę chwilę miejsc parkingowych jest zbyt mała w stosunku nie tylko do mieszkańców, ale także do osób przyjeżdżających do centrum, które chcą tu pozostawić swój samochód - informują mieszkańcy i przedsiębiorcy.

Osoby, które podpisały się pod petycją, krytykują pomysł organizacji lodowiska poza feriami zimowymi. - Lodowisko, owszem sprawdziło się w okresie ferii i świąt, jednak w pozostałe dni liczba osób, jaka korzystała z lodowiska, wynosiła zaledwie od kilku do kilkunastu osób, co w porównaniu z kosztami utrzymania obiektu było nieopłacalne, gdyż kwotę tę można było przeznaczyć na bardziej palące potrzeby całego miasta - dodają osoby podpisane pod listą.

Według przedsiębiorców zamknięcie parkingu spowodowało znaczny spadek ilości klientów odwiedzających ich sklepy, co doprowadziło do zmniejszenia utargu.

- Najbardziej druzgocący jest fakt, że nikt z władz nawet nie postanowił z nami mieszkańcami i przedsiębiorcami skontaktować się w tej sprawie, zapytać się o nasze zdanie - dodają osoby podpisane pod petycją.

- Reasumując, naszym zdaniem likwidacja parkingu nie przyczynia się do ożywienia ulicy 11 Listopada, a wręcz doprowadza do przeniesienia się klientów i ich sklepów do centrów handlowych, a takżę do zamknięcia wynajmowanych lokali w pobliżu placu. Licząc na prawdziwość słów Pana Prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, który zawsze słucha swoich mieszkańców, wnioskujemy o ponowne rozpatrzenie planów modernizacji tego terenu i znalezienia rozwiązania, które zadowoli wszystkie zainteresowane strony - czytamy w petycji.

Petycję podpisało 40 mieszkańców i 99 właścicieli i pracowników lokali przy placu Wojska Polskiego i najbliższych ulicach. Do sprawy wrócimy w kolejnych publikacjach.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.