Wiadomości

  • 13 lutego 2020
  • 16 lutego 2020
  • wyświetleń: 7611

[FOTO] Otwarto wyjątkowe miejsce dla seniorów na Złotych Łanach

Kolejne, piękne i funkcjonalne miejsce spotkań mają dla siebie seniorzy w Bielsku-Białej. To Klub Senior+ przy ul. Jutrzenki 20 na osiedlu Złote Łany. Klub został utworzony w ramach Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020 i rozpoczął działalność 1 stycznia 2020 roku.

Oficjalne otwarcie Klubu Senior + na osiedlu Złote Łany - 12.02.2020 · fot. UM Bielsko-Biała


Klub Senior+ to Ośrodek Wsparcia dla Osób Starszych, będącym w strukturach Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bielsku-Białej. Miejsce znalazło w nim 30 osób, które mają ukończone 60 lat i są nieaktywne zawodowo. Klub jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Seniorzy, którzy tam uczęszczają, mają zajęcia kinezyterapii z fizjoterapeutą, warsztaty z dietetykiem, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, np. z ratownikiem medycznym czy z profesjonalnym instruktorem tańca.

Uczestnicy zajęć Klub Senior+ mogą wziąć udział w warsztatach z zakresu poprawy sprawności umysłowej, tzw. fitnessu dla mózgu, czy zajęciach manualnych. W planach są wyjścia do kina, teatru, organizacja spotkań okolicznościowych, wycieczki oraz integracja z seniorami z innych części miasta. W klubie osoby starsze otrzymują wsparcie pracownika socjalnego i psychologa oraz ciepły posiłek każdego dnia.

Pomieszczenia klubu zajmują w sumie powierzchnię 250m kw, to sala rekreacyjna połączona z jadalnią, sala do odpoczynku, łazienki przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, ale też sala do ćwiczeń z przyrządami.

Oficjalne otwarcie Klubu Senior + na osiedlu Złote Łany - 12.02.2020
Oficjalne otwarcie Klubu Senior + na osiedlu Złote Łany - 12.02.2020 · fot. UM Bielsko-Biała


Otwarcie nowego obiektu dla seniorów zgromadziło - poza samymi zainteresowanymi - wiele osób. Obecny był prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, jego zastępca Adam Ruśniak, przewodniczący Komisji Zdrowia, Polityki Społecznej i Sportu RM Karol Markowski, radni - Maksymilian Pryga, Szczepan Wojtasik, Rafał Ryplewicz, Roman Matyja oraz przedstawiciele Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego z naczelnik Ewą Swatek na czele, a także przedstawiciele Spółdzielni Mieszkaniowej Złote Łany.

- Dużo się mówiło o tym, aby takie klubu powstawały, że to fajne miejsca. Dziś słyszałam od pań, które tu spotkałam, historię. Obie mieszkają na tym osiedlu od 50 lat i dopiero teraz, tu w klubie się spotkały. Dla takich opowieści warto inicjować takie kluby - mówiła podczas otwarcia Agnieszka Moroń, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który sprawuje pieczę nad Klubami Senior+.

Wstęgę podczas otwarcia przecięli wspólnie jedna z seniorek, pani Eugenia, prezydent Jarosław Klimaszewski i radny Maksymilian Pryga, który miał duże zasługi dla wybrania ostatecznej lokalizacji klubu.

Oficjalne otwarcie Klubu Senior + na osiedlu Złote Łany - 12.02.2020
Oficjalne otwarcie Klubu Senior + na osiedlu Złote Łany - 12.02.2020 · fot. UM Bielsko-Biała


- To bardzo ważne, że dla wspólnego dobra seniorów potrafimy wszyscy współpracować. Swoją cegiełkę do powstania tego klubu dołożyło i miasto, spółdzielnia mieszkaniowa i rząd. Bez dobrej współpracy tego miejsca by nie było. Po co to robimy? Z czystego poczucia wdzięczności. To wasze pokolenie pracowało na to, jak teraz wygląda nasze miasto. Takie miejsca, jak to, mają przeciwdziałać waszym smutkom, samotności, które często towarzyszą jesieni życia. Chodzi nam o to, abyście po prostu dobrze czuli się w mieście, które przez tyle lat współtworzyliście - mówił prezydent J. Klimaszewski.

Inwestycja kosztowała 199.952,95 zł, z czego 150.000 zł pochodziło z dotacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na utworzenie i wyposażenie placówki.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Magazyn Samorządowy - W Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.