Reklama

Wiadomości

  • 12 lutego 2020
  • wyświetleń: 4736

Dzień Bezpiecznego Internetu z dzielnicowym w "Dwójki"

O tym, że dzieci poruszają się w internecie jak ryba w wodzie, nie trzeba nikogo przekonywać. Niestety w tej wodzie pływają też drapieżniki. Co powinny robić dzieci, żeby nie dać się im pożreć? Zestaw cennych porad uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Bielsku-Białej przekazał dzielnicowy z Komisariatu II Policji w Bielsku-Białej.

Dzień Bezpiecznego Internetu z dzielnicowym w "Dwójki"
Dzień Bezpiecznego Internetu z dzielnicowym w "Dwójki" · fot. KMP Bielsko-Biała


We wtorek, kiedy obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu, z uczniami bielskiej podstawówki przy ul. Pocztowej spotkał się dzielnicowy z drugiego komisariatu. Sierżant sztabowy Jakub Pastor przestrzegał dzieci przed niebezpieczeństwami, na jakie można natknąć się w sieci. W dostępny sposób tłumaczył im na czym polega cyberprzemoc, jak radzić sobie z tzw. hejtem; jak nie paść jego ofiarą, ale też jak się zachowywać, aby nie być sprawcą cyberprzemocy. Mundurowy ostrzegał też przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą nieodpowiedzialne korzystanie z social mediów.

Znaczna część spotkania poświęcona była ogólnym zasadom odpowiedzialności karnej nieletnich. Stróż prawa wyjaśniał takie pojęcia jak demoralizacja nieletnich i czyn karalny, po to, aby najmłodsi mieli świadomość, że chociaż nie są jeszcze pełnoletni, to za swoje niewłaściwe postępowanie mogą trafić przed sąd rodzinny.

Dzielnicowy opowiadał także o swojej pracy, najciekawszych przygodach na służbie. Odpowiedział na wiele ciekawych pytań uczniów. Spotkania z dzielnicowym to z jednej strony swoista lekcja wychowawcza, z drugiej natomiast takie spotkania mają na celu pokazać dzieciom, że policjant to ktoś na czyją pomoc zawsze mogą liczyć i do kogo warto się zwrócić, kiedy ma się jakieś kłopoty.

new / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.