bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 lutego 2020
  • 23 lutego 2020
  • wyświetleń: 6112

"Księżniczka na ziarnku grochu" w Teatrze Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Za nami:

23 lutego w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej będzie miała premiera sztuki "Księżniczka na ziarnku grochu" na podstawie bajki Hansa Christiana Andersena.

Księżniczka na ziarnku grochu
Hans Christian Andersen
tłumaczenie Stefania Beylin

inscenizacja i reżyseria Bogusław Kierc
scenografia Beata Tomczyk
muzyka Jacek Wierzchowski
ruch sceniczny Franciszka  Kierc-Franik

aktorzy: Maria Byrska, Dominika Kaczmarek, Magdalena Obidowska, Barbara Rau, Lucyna Sypniewska, Władysław Aniszewski, Ryszard Sypniewski


Jedna z najdziwniejszych, tajemnicza bajka Andersena o zmokłej przybłędzie, która mówi,
że jest prawdziwą księżniczką. Dlaczego Stary Król, słysząc pukanie do Bramy Miasta, sam idzie otworzyć? A czemu wcześniej wybredny Książę, który bardzo chciał się ożenić z księżniczką, szuka daremnie Prawdziwej Księżniczki? Czym się różni Prawdziwa Księżniczka od innych księżniczek, które okazują się nie dość Prawdziwe? Czy tylko wrażliwością delikatnej skóry? A ziarnko grochu, będące w istocie ziarnkiem prawdy - czym jest? Skrupułem sumienia, czy jeszcze czymś innym, dolegającym duszy i - jak się okazuje - wrażliwemu ciału? Nasze przedstawienie nie odpowie pewnie na te pytania, ale - kto wie - może intuicja dzieci potrafi odczuć to, co jest najbliżej prawdy w odpowiedzi na nie.

Ciekawe, czy dorośli pamiętają jeszcze starą książkę „Baśnie” Andersena z Królową Śniegu na okładce, z ilustracjami J. M. Szancera? Ten dreszcz emocji przy poznawaniu kolejnych historii, oglądaniu obrazków? Może leży gdzieś na półce w domu albo w bibliotece. Sprawdźcie. Tam jest nasza Księżniczka.

Siedmioro aktorów, delikatna muzyka, barwna scenografia i oczywiście lalki - oto klucz do opowiedzenia tej historii. Chcemy, w poetycki sposób, zaciekawić i zauroczyć dzieci, uwolnić ich wyobraźnię i emocje. Subtelnie i konsekwentnie czarujemy i zapraszamy do wspólnego przeżycia opowieści o osobliwych ludziach, górze materacy i o maleńkim ziarnku grochu.

Banialuka

new / bielsko.info, źródło: Teatr Lalek Banialuka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj