bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 lutego 2020
  • wyświetleń: 4806

Młodzi Razem pikietowali przed bielskim sądem

W piątek koło godziny 12 przed sądem w Bielsko-Białej odbyła się pikieta w geście sprzeciwu zachowaniom, o które toczy się proces jednej z uczestniczek manifestacji. - Anita Ziegler, bo o niej mowa, od jakiegoś czasu borykała się z aktami agresji w jej stronę. Groźby, często z użyciem ostrych narzędzi dosięgały nie tylko ją, ale także jej rodzinę - informują inicjatorzy akcji.

Młodzi Razem
Przed sądem w Bielsko-Białej odbyła się pikieta w geście sprzeciwu zachowaniom, o które toczy się proces Anity Ziegler. · fot. Młodzi Razem


- Na zgromadzeniu zjawiły się osoby reprezentujące różne ugrupowania polityczne, a także zwykli obywatele, pokazujący solidarność z Anitą Ziegler - relacjonują organizatorzy protestu, Młodzi Razem.

W trakcie pikiety głos zabrał członek Zarządu Krajowego młodzieżówki Lewicy Razem, Mateusz Merta. Mówił m. in. o nasilającej się nagonce na osoby o odmiennej orientacji, co prowadzi do właśnie takich ekscesów. Zwrócił uwagę na pokojowy charakter manifestacji.

Przemawiała również sama Anita Ziegler, która wspomniała o swojej sytuacji, ale zwracała uwagę na problemy całej społeczności. Przytoczyła również słowa swojego oprawcy, który w wulgarnej wypowiedzi powoływał się takie postacie jak Adolf Hitler.

Mimo dość wczesnej godziny, w zgromadzeniu uczestniczyło kilkanaście osób. Trwająca od kilku miesięcy sądowa batalia ma się już ku końcowi. Jaki wyrok zapadnie - nie wiadomo, ale być może już niedługo sprawa ulegnie rozwiązaniu.

new / bielsko.info, źródło: Młodzi Razem

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.