bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 lutego 2020
  • wyświetleń: 1622

Chcesz, by Twój sklep zaczął sprzedawać? Wypromuj go w sieci!

Materiał partnera:

Internet jest jednym z najsilniejszych i najbardziej skutecznych narzędzi marketingowych. Wiedzą o tym firmy oferujące usługi, a także właściciele sklepów internetowych. Dzięki podjęciu odpowiednich, przemyślanych kroków szanse na zapisanie się w pamięci potencjalnych Klientów znacznie wzrastają. Co jednak zrobić, by internauta nas znalazł? Trzeba zareklamować się w wyszukiwarce Google, od której ponad 90% użytkowników sieci zaczyna każdą wizytę w przeglądarce. Aby mieć pewność, że kampania będzie skuteczna, warto połączyć kilka sposobów na jej przeprowadzenie. Z poniższego tekstu dowiesz się, co zrobić, żeby z sukcesem zareklamować swój sklep internetowy.

Chcesz, by Twój sklep zaczął sprzedawać? Wypromuj go w sieci!


Postaw na pozycjonowanie, a internauta Cię dostrzeżePrzedsiębiorcy często szukają jedynego, niezawodnego środka na promocję w sieci, który pomógłby im szybko i sprawnie dotrzeć do odbiorców. Takich metod jest jednak kilka i dopiero po połączeniu dają oczekiwany efekt. Należy do nich oczywiście pozycjonowanie stron, a oprócz tego płatne reklamy w Google i działania PR-owe w witrynie. I chociaż na pierwszy rzut oka korzystanie z nich wydaje się proste, to łatwo w trakcie prac popełnić błędy, skutkujące obniżeniem pozycji w wynikach wyszukiwania. Dlatego jeżeli chcesz skutecznie reklamować swój sklep online, dobrze jest wspomóc się doświadczeniem ekspertów z Agencji AFTERWEB. Znają oni bowiem bezpieczne i etyczne metody na to, żeby Twoja strona zaistniała w świadomości internautów. Jedną z nich jest właściwy dobór słów kluczowych - często stosuje się tak zwane pozycjonowanie lokalne. Jak ono działa? Wyobraź sobie, że prowadzisz biznes w stolicy, na przykład sklep z wieczorowymi sukienkami. Warszawa jest na tyle dużym miastem, że najlepszą opcją wydaje się skupienie na Klientach z najbliższej okolicy: chociażby z danej dzielnicy. W tym celu rozszerza się frazy o nazwy miejscowe i lokalizuje firmę na mapie Google, tak, by zainteresowany internauta od razu znalazł Twój salon.

Wspomóż promocję dodatkowymi działaniami reklamowymiJak już wspomnieliśmy, samo pozycjonowanie stron nie wystarcza, aby odnieść sukces sprzedażowy. Pozostańmy może przy sklepie z siedzibą stacjonarną w Warszawie. Istnieją terminy, w których chcesz pozyskać więcej Klientów i wyprzedzić konkurencję - chociażby sezon ślubny, Sylwester, święta, okres studniówek lub komunii. Wtedy należałoby postawić na intensywniejszą kampanię marketingową, czyli na reklamy Google Ads. Jest ona płatna, ale dzięki niej znajdziesz się na górze wyników wyszukiwania niemal natychmiast po uruchomieniu reklamy i pozostaniesz tam przez cały czas jej trwania. Reklamy Google dzielą się na trzy typy:

  • Tradycyjne linki sponsorowane PPC, gdzie płatność następuje po kliknięciu w reklamę. Można je zobaczyć nad wynikami organicznymi albo pod nimi. Zastosowanie płatnych linków sprawia, że kampanię można dostosować do potrzeb potencjalnego Klienta i sprecyzować swój przekaz reklamowy.
  • Reklama Google Shopping, czyli wyświetlanie zdjęć produktów razem z cenami. Ten typ promocji pozwala na zaprezentowanie internautom oferty od strony wizualnej. Gdy potencjalny Klient zobaczy estetyczną fotografię i atrakcyjną cenę, chętniej kliknie w link kierujący do sklepu.
  • Kampanie remarketingowe polegające na przypominaniu użytkownikowi, że złożył wcześniej wizytę w Twoim sklepie. Do ich przeprowadzenia konieczna będzie specjalna strategia, dlatego tutaj też przyda się wiedza specjalistów z agencji SEO, chociażby AFTERWEB. Oni pomogą Ci podjąć decyzję, jaki typ remarketingu będzie najskuteczniejszy i przyniesie największe zyski.