Wiadomości

  • 7 lutego 2020
  • wyświetleń: 4799

Policyjne "żniwa". Jednego dnia wlepiono 90 mandatów!

Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci ujawnili blisko 200 wykroczeń w ruchu drogowym.

Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy „niechronieni” nie łamali przepisów kodeksu drogowego.

Prawie 100 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami to nieprzepisowe zachowania w rejonie przejść dla pieszych i w stosunku do pieszych. Kierujący popełnili także ponad 40 innych wykroczeń w ruchu drogowym. Piesi popełnili z kolei blisko 50 wykroczeń polegających na przechodzeniu przez jezdnię w miejscach niedozwolonych lub na czerwonym świetle. Stróże prawa ukarali mandatami karnymi 70 kierujących i prawie 20 pieszych. Wobec 51 kierujących zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu.

Od początku roku na bielskich drogach doszło do 7 wypadków z udziałem pieszych, w wyniku których zginęły 2 osoby i kilkunastu kolizji drogowych z ich udziałem. Nie ma przyzwolenia na łamanie prawa, kiedy na szali jest ludzkie życie i zdrowie. Sprawcy wykroczeń, kierujący pojazdami, ale także piesi muszą się liczyć, że w uzasadnionych przypadkach będą wobec nich najsurowsze konsekwencje karne.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.