Reklama

Wiadomości

  • 5 lutego 2020
  • 8 lutego 2020
  • wyświetleń: 11742

Koniec żartów! Do walki z piratami drogowymi wkracza MCM i dron!

W środę, 5 lutego w siedzibie Straży Miejskiej w Bielsku-Białej odbyła się konferencja prasowa poświęcona tematowi bezpieczeństwa pieszych na lokalnych drogach.

Straż Miejska w Bielsku-Białej - 5.02.2020
Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, kom. Krzysztof Stankiewicz. W drogówce od 2007 roku · fot. Bielskie Drogi


Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, kom. Krzysztof Stankiewicz przedstawił niepokojące statystki. W ubiegłym roku na drogach powiatu bielskiego doszło do siedmiu wypadków śmiertelnych, z czego cztery zdarzenia to potrącenia pieszych. Tylko w tym roku zginęło dwóch pieszych (Czechowice-Dziedzice, ul. Legionów i Bielsko-Biała, ul. Żywiecka). Do walki z kierowcami, którzy popełniają wykroczenia w stosunku do pieszych, jak i samych pieszych łamiących przepisy ruchu drogowego, zostały skierowane dodatkowe patrole policji i straży miejskiej. Pocieszający jest fakt, że z roku na rok liczba wypadków spada, jednak statystki w dalszym ciągu przerażają.

Szef drogówki zapowiedział, że być może jeszcze w tym miesiącu do dyspozycji bielskich policjantów będzie profesjonalny dron (DJI Matrice 210 V2) i specjalny samochód z monitoringiem (Mobilne Centrum Monitoringu KWP w Katowicach).

"Nikt kto łamie przepisy ruchu drogowego nie może czuć się bezkarny" - podkreślił szef bielskiej drogówki.

Straż Miejska w Bielsku-Białej - 5.02.2020
Stanowisko Monitoringu Straży Miejskiej w Bielsku-Białej. Do dyspozycji jest 108 kamer zlokalizowanych na terenie miasta · fot. Bielskie Drogi


Krystian Kowalczyk, Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Bielsku-Białej podkreślił, że funkcjonariusze podległej mu jednostki aktywnie współpracują z policjantami. Na stanowisku monitoringu w każdym momencie pracują cztery osoby, które śledzą zapis kamer należących zarówno do Straży Miejskiej jak i Zarządu Dróg Miejskich w Bielsku-Białej. To tutaj pracują także policjanci z drogówki, którzy analizują nagrania i wyłapują najpoważniejsze wykroczenia w ruchu drogowym. Kierowcy, którzy dopuścili się tych wykroczeń, są później pociągani do odpowiedzialności.

Straż Miejska w Bielsku-Białej - 5.02.2020
Funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego bacznie obserwuje kamery monitoringu i wyłapuje najpoważniejsze wykroczenia. · fot. Bielskie Drogi


Tylko podczas półgodzinnej konferencji w siedzibie straży miejskiej, dzięki kamerze zlokalizowanej przy skrzyżowaniu koło Zamku Sułkowskich (3-go Maja / Zamkowa / Wzgórze), ujawniono kilkanaście wykroczeń polegających m.in. na niezatrzymaniu się przed strzałką kierunkową, korzystaniem z niewłaściwego pasa ruchu lub przejazdu na czerwonym świetle. Funkcjonariusze mają do dyspozycji 108 kamer zlokalizowanych na terenie miasta. Połowa z tych urządzeń jest zainstalowana w rejonie skrzyżowań.

Straż Miejska w Bielsku-Białej - 5.02.2020
Przez całą dobę przy kamerach dyżur pełnią cztery osoby · fot. Bielskie Drogi

sid / bielsko.info

źródło: bielskiedrogi.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj