Reklama

Wiadomości

  • 5 lutego 2020
  • wyświetleń: 4741

W szpitalu wdrożono procedurę postępowania z koronawirusem

Zespół Kontroli Zakażeń Szpitalnych Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej wydał komunikat ws. koronawirusa 2019-vCoV i wdrożonych w bielskiej placówce medycznej procedur bezpieczeństwa.

Komunikat Zespołu Kontroli Zakażeń Szpitalnych Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej

W związku z pojawieniem się koronawirusa 2019-vCoV Główny Inspektor Sanitarny w dniu 25 stycznia 2020 r. wydał „Zasady postępowania z osobami podejrzanymi o zakażenie nowym koronawirusem 2019-nCoV, Ministerstwo Zdrowia oraz Państwowy Zakład Higieny również.

Osoby przebywające w ciągu ostatnich 14 dni w Chinach, zwłaszcza w mieście Wuhan prowincji Hubei, wracające do kraju, powinny zostać poddane obserwacji w zakresie objawów zakażenia takich jak: temperatura ciała powyżej 38°C, kaszel, katar, trudności w oddychaniu.

Pacjent manifestujący takie objawy powinien być hospitalizowany w najbliższym oddziale zakaźnym z zapewnieniem warunków izolacji oddechowej i ścisłego reżimu sanitarnego. Każdą informację o stwierdzonym przypadku, podejrzanym o zakażenie 2019-nCoV należy w trybie natychmiastowym zgłosić do właściwego, ze względu na miejsce podejrzenia, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego lub innego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

Personel medyczny mający bezpośrednią styczność z osobą podejrzaną, w tym lekarze konsultujący, powinni być zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej jednorazowego użycia oraz bezwzględnie są zobligowani przestrzegać zasad postępowania p/epidemicznego, w tym mycia i dezynfekcji rąk.

W związku z tym, dnia 29 stycznia 2020 r. w Beskidzkim Centrum Onkologii - Szpitalu Miejskim w Bielsku-Białej opracowano i wdrożono procedurę postępowania z koronawirusem, ze szczególnym uwzględnieniem postępowania z pacjentem oraz stosowaniem środków ochrony indywidualnej przez personel.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.