Reklama

Wiadomości

  • 5 lutego 2020
  • wyświetleń: 3797

Rada Miejska obniżyła podatki firmom z branży transportowej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom podatników prowadzących działalność w sektorze transportu, na wniosek prezydenta Bielska-Białej Rada Miejska znacznie obniżyła stawki podatku od środków transportowych. Decyzja o obniżce zapadła podczas sesji 19 listopada 2019 r.

droga ekspresowa s52
Rada Miejska obniżyła podatki firmom z branży transportowej · fot. bielsko.info


Czas na wypełnienie deklaracji w sprawie podatku od środków transportowych przedsiębiorcy transportowi mają do 15 lutego 2020 r.

Warto podkreślić, że w niektórych przypadkach, np. dla ciągników siodłowych, przyczep lub naczep, stawki podatku zmniejszono radykalnie. Obecnie na przykład od zespołu pojazdów: ciągnik siodłowy dwuosiowy + naczepa trzyosiowa o masie całkowitej zespołu pojazdów od 38 ton (z zawieszeniem pneumatycznym lub uznanym za równoważne) rocznie podatek wyniesie tylko 2.328 zł.

- Mamy nadzieję, że dzięki obniżeniu stawek podatku od środków transportowych Bielsko-Biała będzie konkurencyjne w stosunku do innych miast, co doprowadzi do aktywizacji przedsiębiorców zarówno lokalnych, jak i tych spoza terenu gminy - podkreśla prezydent Jarosław Klimaszewski.

ab / bielsko.info

źródło: Magazyn Samorządowy - W Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.