Reklama

Wiadomości

  • 5 lutego 2020
  • wyświetleń: 4309

Straż Miejska znów wykorzysta drona do analizy składu dymu

W tym roku Straż Miejska w Bielsku-Białej będzie kontynuować monitoring niskiej emisji przy pomocy dronów.

dron
Straż Miejska znów wykorzysta drona do analizy składu dymu · fot. UM Bielsko-Biała


Jak informuje kierownik Referatu ds. Ochrony Środowiska i Profilaktyki Straży Miejskiej Sebastian Kufel, SM będzie współpracować z firmą zewnętrzną, która podczas 24 dni tzw. operacyjnych przeprowadzi kontrole jakości powietrza, głównie nad dzielnicami z przewagą domów jednorodzinnych.

- Z oczywistych względów nie możemy z wyprzedzeniem poinformować, gdzie i kiedy użyte zostaną drony, ale monitoring z ich pomocą obejmie teren całego miasta - informuje Sebastian Kufel.

W zeszłym roku drony były używane do sprawdzenia jakości powietrza w ramach walki ze smogiem podczas 19 dni. Tą drogą ujawniono 8 przypadków stosowania przez mieszkańców paliwa niedozwolonej jakości.

Straż Miejska kontroluje, czy mieszkańcy przestrzegają ustawy o ochronie środowiska oraz uchwały Sejmiku Województwa Śląskiego, która na obszarze całego województwa wprowadziła ograniczenia w zakresie eksploatacji instalacji do spalania paliw.

W instalacjach tych zakazuje się stosowania węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla, mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem; paliw, w których udział masowy węgla kamiennego o uziarnieniu poniżej 3 mm wynosi więcej niż 15 proc., oraz biomasy stałej, której wilgotność w stanie roboczym przekracza 20 proc.

ab / bielsko.info

źródło: Magazyn Samorządowy - W Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj