bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 4 lutego 2020
  • wyświetleń: 1931

Ferie zimowe bez smogu - jak to zrobić?

Materiał partnera:

Jakość powietrza znacznie spada w zimowych miesiącach. Jest to odczuwalne szczególnie wtedy, gdy chwyci mróz, a z okolicznych kominów zaczyna unosić się dym. W czasie ferii zimowych również jesteśmy narażeni na działanie smogu, który pojawia się nawet w górskich kurortach (np. Zakopane). Na szczęście jest wiele sposobów, aby chronić siebie i swoich najbliższych przed szkodliwym wpływem zanieczyszczonego powietrza.

Ferie zimowe bez smogu - jak to zrobić?


Ferie zimowe bez smogu - jak to zrobić?

Smog to zmora zimowych miesięcy - w sezonie grzewczym jesteśmy bardziej narażeni na szkodliwe działanie pyłów. W smogu znajdują się m.in.: tlenki siarki (IV), tlenki azotu, tlenki węgla, sadza oraz inne trudno opadające pyły. Na zanieczyszczone powietrze narażone są również osoby przebywające na feriach zimowych. Miejscowości położone w górach nie zawsze oferują świeże i zdrowe powietrze. O ile na szlakach i stokach narciarskich w Zakopanem można liczyć na odpoczynek bez smogu, o tyle powietrze w centrum miasta nie jest już tak zachęcające.

Najlepszym miejscem na zimowisko z dala od smogu są małe miejscowości - z dala od zakładów przemysłowych i fabryk. Jednak także i tutaj okoliczni mieszkańcy nie zawsze kierują się zasadami ochrony środowiska - dym z ich kominów również może zawierać szkodliwe substancje. Dobrym rozwiązaniem jest więc maska antysmogowa, która chroni przed wdychaniem szkodliwych pyłów. Można też szukać ośrodków wypoczynkowych, które dostosowują się do ekologicznych standardów i oferują odpoczynek w sprzyjającym klimacie.

Smog - jak z nim walczyć?

Smog nie jest łatwym przeciwnikiem, jednak istnieje wiele sposobów, aby z nim walczyć. Oto najskuteczniejsze z nich:

  • Zmiana środa transportu - mniej samochodów to mniej spalin i czystsze powietrze w mieście. Dlatego, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, warto korzystać ze środków transportu miejskiego, w którym coraz częściej pojawiają się ekologiczne pojazdy.
  • „Zielona” energia - aby wyeliminować smog, konieczne jest zastąpienie energii węglowej takimi rozwiązaniami jak np. panele fotowoltaiczne. Są one nie tylko ekologiczne, ale również ekonomiczne.
  • Postaw na rośliny - hodowanie roślin polepsza jakość powietrza w mieszkaniu i na zewnątrz. Dlatego warto inwestować zarówno w rośliny ogrodowe, jak i doniczkowe.
  • Maski antysmogowe - ten gadżet staje się coraz bardziej popularny. Chroni przed wdychaniem szkodliwych pyłów i często jest używany przez osoby, które dużo czasu poświęcają aktywnościom ruchowym na powietrzu.
  • Oczyszczacz powietrza sharp - to urządzenie pomoże poprawić jakość powietrza w mieszkaniu. Nie wszyscy wiedzą, że szkodliwe substancje pojawiają się także we wnętrzach domów i szkodzą mieszkańcom.


Oczyszczacz powietrza sharp w walce ze smogiem

Oczyszczacz powietrza sharp to sprawdzony sposób w walce zanieczyszczeniami i pyłami w domu. Wybór urządzeń jest bardzo szeroki - począwszy od klasy popularnej, poprzez kategorię średnią i premium, aż po inteligentne i wydajne maszyny, które w pełni dostosowują się do preferencji użytkownika. Wyspecjalizowane maszyny z funkcją nawilżania powietrza pracują cicho i idealnie dopasowują się do wystroju wnętrz poprzez elegancki i nowoczesny design.
Co ważne, oczyszczacz powietrza sharp sam w sobie jest rozwiązaniem ekologicznym i ekonomicznym - jego niekwestionowaną zaletą jest niskie zużycie energii. Wyspecjalizowane filtry bezbłędnie wychwytują wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia i sprawiają, że powietrze w domu staje się zdrowe i czyste. Zróżnicowane parametry sprawiają, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wszystkie modele oczyszczaczy powietrza sharp są dostępne w sklepie mwp.biz.pl.