Wiadomości

  • 4 lutego 2020
  • wyświetleń: 4202

Posłanki i posłowie będą debatować o smogu w Bielsku-Białej

Za nami:

Zgodnie z grudniowymi zapowiedziami posła Przemysława Koperskiego Parlamentarny Zespół Antysmogowy na pierwsze wyjazdowe posiedzenie przyjedzie do województwa śląskiego. W programie spotkania w Jaworzu, Bielsku-Białej i Rybniku. Tematem przewodnim posiedzenia jest realizacja rządowych i samorządowych programów antysmogowych na terenie gmin i powiatów województwa śląskiego.

komin, smog, dym
Posłanki i posłowie będą debatować o smogu w Bielsku-Białej · fot. bielsko.info


Program wizyty Parlamentarnego Zespołu Antysmogowego w województwie śląskim w dniu 7 lutego:
  • 9.30 - 10.30 Sala Sesyjna „Pod Goruszką” - Urząd Gminy w Jaworzu ul. Zdrojowa 82, robocze spotkanie Parlamentarnego Zespołu Antysmogowego z władzami Gminy Jaworze.
  • 12.00-14.00 Sala Sesyjna - Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach - Placówka Zamiejscowa w Bielsku-Białej ul. Piastowska 40. Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Antysmogowego z udziałem zaproszonych przedstawicieli administracji rządowej, samorządów, organizacji pozarządowych oraz FOŚiGW.
  • 15.30-17.00 Sala Konferencyjna - Zabytkowa Kopalnia Ignacy w Rybniku, ul. Mościckiego 3, robocze spotkanie Parlamentarnego Zespołu Antysmogowego z udziałem samorządowców i organizacji pozarządowych z Okręgu Rybnickiego (Subregion Zachodni).


Przedstawiciele organizacji pozarządowych zainteresowani udziałem w wyżej wymienionych spotkaniach proszeni są o wysłanie e-maila z informacją do Biura Obsługi Zespołu na adres monika.nowak@sejm.gov.pl lub do przewodniczącego zespołu na adres biuro.poselskie.koperski@gmail.com

Parlamentarny Zespół Antysmogowy składa się obecnie z 21 posłanek i posłów reprezentujących 4 Kluby Parlamentarne działające w Sejmie. Jak podkreśla jego przewodniczący Przemysław Koperski smog jest dzisiaj największą zmorą Polaków.

- Jak zmora przychodzi wieczorem lub w nocy i dusi, a często też zabija, wszystkich równo, niezależnie od wieku i poglądów politycznych. Obecnie walka o czyste powietrze wymaga natychmiastowego współdziałania rządu, samorządów, NGOs i mieszkańców. Do tej pory odbyły się trzy posiedzenia w trakcie których wysłuchano ekspertów i stron społecznych oraz omówiono działania rządu na rzecz poprawy jakości powietrza i walki z przyczynami i skutkami smogu w Polsce - informuje poseł Lewicy.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Bielsku-Białej" podaj