Reklama

Wiadomości

  • 4 lutego 2020
  • wyświetleń: 5392

Projektantka z Bielska-Białej na Alta Roma 2020 w Rzymie

Maria Di Anglona - projekt bielskiej projektantki Natashy Pavluchenko został zaprezentowany z sukcesem na International Couture Alta Roma 2020 w Rzymie. Artystka z Bielska-Białej gościła na Alta Roma już po raz piąty.

pavluchenko
fot. archiwum Natashy Pavluchenko


Ołtarze sanktuarium Santa Maria di Anglona we włoskim miasteczku Tursi stały się główną inspiracją kolekcji. Temu właśnie miejscu Natasha Pavluchenko zadedykowała przekraczającą granice mody kolekcję, zaprezentowaną premierowo 24 stycznia na wybiegu AltaRoma w Rzymie. Gościem projektantki był burmistrz Tursi Salvatore Cosma, który objął projekt patronatem i pomógł w jego realizacji. W listopadzie ubiegłego roku S. Cosma spotkał się w Bielsku-Białej z władzami miasta i zaprosił je do współpracy. Pokaz Maria Di Anglona obejrzał także zastępca prezydenta Bielska-Białej Adam Ruśniak.

W przygotowaniu projektu uczestniczyła projektantka biżuterii Anna Orska. Jej prace, wykorzystujące urodę pozornie niepotrzebnych, lecz mających swoją historię przedmiotów, towarzyszyły pokazowi kreacji Natashy Pavluchenko. Menadżer International Couture Alta Roma Maria Cristina Rigano stwierdziła: To jest projekt o tym, jak historia staje się modą.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.