Wiadomości

  • 3 lutego 2020
  • 4 lutego 2020
  • wyświetleń: 9878

Pasażer skarży się na brud. Jest odpowiedź Kolei Śląskich

- Może zainteresuje Państwa temat czystości w pociągach spółki Koleje Śląskie - napisał czytelnik, który w mailu do naszej redakcji załączył zdjęcie wykonane w pociągu śląskiego przewoźnika. Z relacji pasażera wynika, że czarne plamy na zagłówku fotela to brud. Przedstawiciel Kolei Śląskich jest innego zdania.

zagłówki
Fotele w pociągu KŚ · fot. czytelnik


- Może zainteresuje Państwa temat czystości w pociągach spółki Koleje Śląskie. W pociągach od dawna panuje ogromny nieporządek. Składy nie są na bieżąco sprzątane co widać na załączonym zdjęciu - informuje nasz czytelnik, który przesłał zdjęcie przedstawiające zagłówki fotela.

- Taki stan zagraża bezpośrednio zdrowiu pasażerów - nie wspominając o komforcie. Szczególnie w momencie wzmożonej debaty na temat bezpieczeństwa epidemiologicznego taki widok nie budzi zaufania i wystawia świadectwo tej spółce z dykty i kartonu. Bilety są niewspółmiernie drogie do jakości świadczonych usług. Pociągi notorycznie spóźniają się, za co KŚ nie poczuwa się do jakichkolwiek odpowiedzialności. Do tego wszystkiego dochodzi brud i bezczelność osób obsługujących reklamacje - dodaje oburzony czytelnik.

Rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie informuje, że na zdjęciu zagłówków mamy do czynienia ze zmianami wynikającymi z użytkowania zastosowanych materiałów. - Jest to pojazd typu EN75 (produkcji szwajcarskiej firmy Stadler), wyposażony w zagłówki ze skóry naturalnej. Zaznaczone na zdjęciu fragmenty wydają się właśnie efektem takiego użytkowania na przestrzeni lat - informuje Magdalena Iwańska.

- Nad czystością naszych pojazdów pracują 63 osoby. Zgodnie z planem każdy pojazd przynajmniej raz w dobie przechodzi czyszczenie, które obejmuje m.in. usunięcie śmieci, umycie i dezynfekcję podłogi, czyszczenie, odkażanie oraz wyposażenie w niezbędne środki toalety czy usuwanie innych śladów zabrudzeń. Dodatkowo na stacjach zwrotnych na których posiadamy punkty czyszczeń realizowane są również tzw. "czyszczenia peronowe", które są przeprowadzane niezależnie od wykonanego czyszczenia dobowego. Prowadzone są również gruntowne czyszczenia okresowe. Zapewniamy, że stosowne przez nas środki (w tym również użycie wysokiej temperatury) są zgodne z zaleceniami Sanepidu i zapewniają odpowiednią dezynfekcję wnętrza naszych pojazdów - nasze pociągi są pod tym kątem całkowicie bezpieczne - dodaje rzecznik prasowy spółki Koleje Śląskie.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.