Reklama

Wiadomości

  • 3 lutego 2020
  • wyświetleń: 7191

Bielski Onkolog siódmy w kraju i pierwszy w województwie

Portal onkologiczny Zwrotnikraka.pl ogłosił ranking szpitali onkologicznych, według którego Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski zajął siódme miejsce w kraju i pierwsze w województwie śląskim w rozpoznaniu raka jelita grubego.

szpital onkologiczny
Beskidzkie Centrum Onkologii Szpital Miejski w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


Zdaniem autorów rankingu operacja chirurgiczna - mimo szybkiego rozwoju innych typów terapii - nadal pozostaje ważnym elementem leczenia onkologicznego, a jakość przeprowadzanych zabiegów jest związana z doświadczeniem chirurgów i liczbą przeprowadzonych przez nich operacji. Dlatego warto wiedzieć, które szpitale mogą pochwalić się największą liczbą przeprowadzonych operacji onkologicznych.

Kto operuje najwięcej chorych z rakiem piersi, a kto specjalizuje się w leczeniu raka jelita grubego - tego typu informacje statystyczne podaje portal Zwrotnikraka.pl, który opublikował ranking szpitali onkologicznych wykonujących najwięcej zabiegów. Istniejący od kilku miesięcy serwis dla pacjentów onkologicznych odpowiada na dwa podstawowe pytania: jak i gdzie można się leczyć. Portal opracowuje ścieżki leczenia dla każdego typu nowotworu i do każdego etapu leczenia dodaje placówki, które daną terapię wykonują. W najnowszej części serwisu dane dotyczące operacji zostały podzielone na poszczególne typy nowotworów.

- Na podstawie danych z Narodowego Funduszu Zdrowia przygotowaliśmy zestawienie szpitali, które wykonują rocznie najwięcej operacji danego typu. Pokazujemy wyróżniające się szpitale wraz z liczbą zabiegów. To cenna informacja dla pacjentów, którzy mają czas i możliwości, by wybrać placówkę, w której chcą być operowani - tłumaczy Katarzyna Staszak, prezes Mednavi, która opracowała ranking.

Beskidzkie Centrum Onkologii - Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej - działające w obiektach przy ul. Wyzwolenia 18, przy ul. Wyspiańskiego 21 oraz przy ul. Emilii Plater 17 - zajęło również 20. miejsce w rankingu magazynu Wprost w kategorii chirurgia onkologiczna.

W ramach pakietu onkologicznego NFZ leczą oddziały BCO: gastroenterologii, onkologii, chirurgii ogólnej onkologicznej. Oddział chirurgiczny przeprowadza operacje nowotworów piersi, jamy ustnej, przewodu pokarmowego, kości, narządów rodnych, jąder, tarczycy i skóry, włącznie z zabiegami rekonstrukcyjnymi i plastycznymi. Centrum zapewnia chemioterapię i radioterapię, posiada certyfikat Szpital bez bólu.

ab / bielsko.info

źródło: Magazyn Samorządowy - W Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.