bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 3 lutego 2020
  • 4 lutego 2020
  • wyświetleń: 13134

Zatrzymano 40-latka podejrzanego o profanację kapliczki i krzyża

Policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Bielska-Białej podejrzanego o profanacje dwóch miejsc kultu religijnego. Mężczyzna w piątek zniszczył ponad stuletnią kapliczkę na Szlaku Papieskim w Kozach, a w sobotę oblał farbą Krzyż Trzeciego Tysiąclecia na Trzech Lipkach w Bielsku-Białej. Wandalowi za zbezczeszczenie tych miejsc grożą nawet dwa lata za kratami.

Dewastacja kapliczki na Przełęczy u Panienki
Dewastacja kapliczki na Przełęczy u Panienki · fot. sid / bielsko.info


W piątek dyżurny kobiernickiego komisariatu odebrał zgłoszenie o zdewastowanej kapliczce na Przełęczy Panienki w masywie leśnym Chrobaczej Łąki. Na miejsce natychmiast zostali wysłani policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Wandal uszkodził kapliczkę na wiodącym tamtędy Szlaku Papieskim rozbijając obraz z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej oraz ozdobną oprawę kapliczki składającej się m.in. z różańca. Kryminalni z Komisariatu Policji w Kobiernicach wykonali oględziny kryminalistyczne miejsca zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania chuligana.

W sobotę bielska Policja została powiadomiona o kolejnej profanacji miejsca kultu religijnego. Na bielskim wzgórzu Trzech Lipkach wandal oblał farbą kamienną podstawę Krzyża Trzeciego Tysiąclecia i wmurowaną tam tablicę upamiętniająca słowa Jana Pawła II. Na miejscu śledczy wykonali oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Poszukiwaniem wandala zajęli się kryminalni i dzielnicowi z bielskiej trójki.

Ktoś oblał farbą podstawę krzyża na wzgórzu Trzy Lipki w Bielsku-Białej - 2.02.2020
Ktoś oblał farbą podstawę krzyża na wzgórzu Trzy Lipki w Bielsku-Białej - 2.02.2020 · fot. sid / bielsko.info


W niedzielę tuż przed godziną 18.00 dzięki informacjom uzyskanym przez stróżów prawa z trzeciego komisariatu udało się wytypować osobę podejrzewaną o profanację krzyża na Trzech Lipkach. Policjanci zatrzymali zaskoczonego 40-latka. Śledczy ustalili, że odpowiada on za zbezczeszczenie nie tylko Krzyża Trzeciego Tysiąclecia, ale także kapliczki na Szlaku Papieskim w Kozach.

Teraz policjanci ustalają okoliczności i przyczyny tych przestępstw oraz motywy, jakim kierował się podejrzewany o to bielszczanin. Za występek ten może trafić do więzienia nawet na 2 lata. O jego dalszym losie zdecyduje niebawem prokurator.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.