Wiadomości

  • 3 lutego 2020
  • 12 lutego 2020
  • wyświetleń: 9753

Wyjątkowy spektakl. Zaproszono polityków i samorządowców

Za nami:

130. urodziny zobowiązują! Teatr Polski świętuje właśnie jubileuszowy sezon i z tej okazji 12 lutego zaprasza na wyjątkowe spotkanie z ulubionymi przez bielszczan, charyzmatycznymi pasjonatami historii miasta - Jackiem Proszykiem i Jackiem Kachlem. Do współpracy w tworzeniu tego przedsięwzięcia panowie zaprosili bielskich samorządowców i parlamentarzystów.

Wyjątkowy spektakl z udziałem historyków i samorządowców · fot. UM Bielsko-Biała


Jacek Proszyk, religioznawca i historyk, autor książek i publikacji. Specjalizuje się w historii Żydów i protestantów oraz ogólnej historii Polski południowej i czeskiego Śląska. Mieszkańcom Bielska-Białej jest doskonale znany jako popularyzator dziejów miasta w bardzo ciekawej i niebanalnej formie, podczas spacerów historycznych po mieście, czy oprowadzań po Cmentarzu Żydowskim, które cieszą się niebywałym powodzeniem.

Jacek Kachel, historyk, dziennikarz, fotograf; członek Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego i Towarzystwa Naukowego Żywieckiego. Jest autorem publikacji o niemieckim okresie dziejów sceny Stadt Theater in Bielitoraz ponad 20 książek i licznych publikacji na temat historii Bielska i regionu.

Wyjątkowy spektakl z udziałem historyków i samorządowców
Wyjątkowy spektakl z udziałem historyków i samorządowców · fot. UM Bielsko-Biała


To co łączy ich obu to przede wszystkim pasje historyczne i umiejętność przekazywania wiedzy historycznej w niezwykle atrakcyjnej, nierzadko zaskakującej formie. Formuła spotkania nawiązywać będzie do niezwykle popularnego kilka lat temu wśród widzów cyklu Fabryka Sensacji Proszyk i S-ka, którymi Teatr Polski przybliżał historie miasta, jego mieszkańców i regionu oraz bielskiego teatru w niecodziennej, atrakcyjnej formule uteatralizowanej kroniki kryminalnej. Jacek Proszyk ubarwiał swoje opowieści anegdotami, projekcjami unikatowych materiałów archiwalnych, wcześniej nieznanych i niepublikowanych.

Zjednoczone siły Spółki Proszyk & Kachel przygotują niezwykłą, jubileuszową niespodziankę. Najbardziej zaskakujące i tajemnicze bielskie historie czekają na swoje odkrycie.

Szykuje się niezapomniany wieczór w teatrze!

Czas trwania: 120 min

new, Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj