Wiadomości

  • 2 lutego 2020
  • 3 lutego 2020
  • wyświetleń: 21760

[ZDJĘCIA] Dewastacja krzyża na Trzech Lipkach. Ktoś oblał go farbą!

W miniony piątek opisywaliśmy sprawę dewastacji 136-letniej kapliczki na "Przełęczy u Panienki" w Beskidzie Małym. Nie minęły dwa dni i niestety jest kolejny akt wandalizmu związany z niszczeniem symboli religijnych. Tym razem sprawa tyczy się krzyża na wzgórzu Trzy Lipki w Bielsku-Białej.

Ktoś oblał farbą podstawę krzyża na wzgórzu Trzy Lipki w Bielsku-Białej - 2.02.2020 · fot. sid / bielsko.info


Zgłoszenie do policji wpłynęło w sobotę po godzinie 19:00. Funkcjonariusze badają tę sprawę. W pobliżu krzyża znajduje się monitoring i być może to pomoże rozwiązać zagadkę, kto stoi za tym czynem.

Podstawa 40-metrowego krzyża górującego od 2001 roku nad miastem została oblana czerwoną farbą. Oblany został także m.in. wizerunek Jana Pawła II. Na tablicach pamiątkowych walają się puste "małpki", a wokół samego krzyża jest sporo niedopałków papierosów. Mieszkańcy, z którymi rozmawialiśmy w niedzielę rano podczas realizacji zdjęć, nie kryją swojego oburzenia. "Nie ma dyplomatycznych słów by opisać to co się dzieje" - mówiła ze łzami w oczach kobieta, która mieszka w pobliżu wzgórza Trzy Lipki i jak mówi, codziennie przychodzi w te okolice na spacer z psem.

W niedzielę wieczorem zatrzymano 40-letniego mieszkańca Bielska-Białej, który jest podejrzany o akt wandalizmu na Wzgórzu Trzy Lipki i Przełęczy u Panienki. Więcej szczegółów w artykule "Zatrzymano 40-latka podejrzanego o profanację kapliczki i krzyża".

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.