Wiadomości

  • 2 lutego 2020
  • 2 marca 2020
  • wyświetleń: 9471

2 marca ruszy rekrutacja do miejskich przedszkoli

2 marca rozpocznie się rekrutacja na wolne miejsca w przedszkolach. Miejski Zarząd Oświaty w Bielsku-Białej informuje, że nabór prowadzony jest z wykorzystaniem systemu informatycznego.

Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się 2 marca i prowadzone jest na wniosek rodziców ubiegających się o przyjęcie dziecka do przedszkola po raz pierwszy. Formularz wniosku o przyjęcie dziecka do przedszkola dostępny będzie pod adresem: https://bielsko-biala.nabory.pl. Również pod tym adresem znajdą się: oferty każdego przedszkola wraz z liczbą wolnych miejsc, opis lokalizacji oraz szczegółowe informacje odnoszące się do postępowania rekrutacyjnego, na każdym jego etapie. W przypadku problemów z dostępem lub użytkowaniem systemu w każdym przedszkolu udzielana będzie pomoc techniczna. Tam też należy kierować ewentualne zapytania związane z rekrutacją.

Dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w dotychczasowym przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.

Kandydaci zamieszkali poza obszarem Bielska-Białej mogą ubiegać się o przyjęcie do przedszkola dopiero w postępowaniu uzupełniającym, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami. Dotyczy to również kandydatów 2,5 letnich (urodzonych do końca lutego 2018 roku).

Wszystkie informacje dostępne są na stronie Miejskiego Zarządu Oświaty.

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.