bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 31 stycznia 2020
  • wyświetleń: 3797

Kolejny pijany sprawca kolizji ujęty przez świadka na bielskich drogach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W czwartek dzięki reakcji świadków udało się zatrzymać dwóch sprawców kolizji, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Do podobnej sytuacji doszło dziś nad ranem na al. Andersa w Bielsku-Białej.

Kolizja na al. Andersa w Bielsku-Białej - 31.01.2020
fot. nadesłane przez czytelnika


Do zdarzenia doszło przed 6:00 na al. Andersa w rejonie zjazdu i wyjazdu na drogę ekspresową. Kierowca Volkswagena Golfa zjeżdżał z S-52 od strony Cieszyna i zamierzał skręcić w lewo na al. Andersa (kierunek na Mazańcowice). Nie zauważył kierującej Nissanem Note, która poruszała się w stronę tuneli. Doszło do zderzenia obu pojazdów, a sprawca zawrócił i odjechał w kierunku Żywca.

Po chwili na miejscu kolizji zatrzymał się kierowca Seata Leona. Gdy usłyszał od kierującej Nissanem co się wydarzyło, błyskawicznie postanowił działać. Wjechał na ekspresówkę i po chwili ujawnił sprawcę zdarzenia, który poruszał się mocno rozbitym pojazdem po pasie awaryjnym. Doszło do obywatelskiego zatrzymania. Na miejsce został wezwany policyjny patrol.

Kolizja na al. Andersa w Bielsku-Białej - 31.01.2020
fot. nadesłane przez czytelnika


52-latek kierujący Volkswagenem Golfem wydmuchał 1,8 promila. Dodatkowo w toku czynności wyszło na jaw, że prowadził on pojazd mimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Do sądu trafi wniosek o ukaranie sprawcy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że trafi on za kratki.

To trzecia podobna sprawa w ostatnich dniach. O poprzednich pisaliśmy w artykułach:W tych trzech przypadkach udało się zatrzymać nieodpowiedzialnych kierowców, którzy postanowili wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Liczne apele o zdrowy rozsądek nie pomagają i niestety problem pijanych kierowców jest wciąż bardzo poważny. Obywatelska postawa to kluczowy element pracy policji. Warto posiadać kamerę samochodową, która w takich sytuacjach jest najlepszym świadkiem. Warto także reagować. Taka sytuacja może przytrafić się każdemu.

Kolizja na al. Andersa w Bielsku-Białej - 31.01.2020
fot. nadesłane przez czytelnika

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj