bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

 • 24 stycznia 2020
 • wyświetleń: 6342

Zimowy relaks dla całej rodziny - termalny aquapark w Veľký Meder

Materiał partnera:

Potrzebujesz odpoczynku? Nie czekaj do lata i już teraz naładuj swoje akumulatory wybierając się na nietypowe zimowe wakacje. Na wyciągnięcie ręki jest Veľký Meder na Słowacji, a tam największa atrakcja tego regionu - basen termalny i aquapark THERMAL CORVINUS. Kto jeszcze nie korzystał z jego dobrodziejstw, zdecydowanie powinien to nadrobić!

THERMAL CORVINUS


Renomowany kompleks powstał w 1974 roku i od tego czasu bije rekordy popularności. W ubiegłym roku odwiedziło go ponad 720 tys. gości. Atrakcyjne ceny, rewelacyjne całoroczne atrakcje, lecznicze właściwości wody - to wszystko sprawia, że miłośników THERMAL CORVINUS wciąż przybywa. Termalny kompleks otoczony jest leśnym parkiem o powierzchni 80 ha. Znajduje się między Dunajską Stredą a Komarnem, 10 km od granicy węgierskiej i 65 km od Bratysławy. Podróż samochodem z Cieszyna do Veľký Meder zajmuje około 3,5 godziny.

THERMAL CORVINUS
THERMAL CORVINUS


Od momentu przekroczenia progów gościnnego kompleksu czuć nie tylko atmosferę relaksu, ale także obecność jego dobrego ducha, króla Węgier Matthiasa Corvinusa, którego legenda w Veľký Meder jest wciąż żywa. A korzystając z wszystkich przygotowanych dla gości atrakcji, każdy może poczuć się jak król!

Dla zdrowiaWyjątkowa woda termalna wykorzystywana przez THERMAL CORVINUS może wspomóc funkcjonowanie całego organizmu. Jej źródłem są dwa odwierty geotermalne o głębokości 1500 i 2500 m, z temperaturą wody 54 i 72 stopni Celsjusza. Skład chemiczny i właściwości fizyczne wody mają korzystny wpływ na człowieka, pomagając m.in. w leczeniu schorzeń narządów ruchu czy regeneracji organizmu, a także w utrzymaniu równowagi psychofizycznej.

termalny aquapark w Veľký Meder
Świat saun w THERMAL CORVINUS · fot. www.thermalcorvinus.sk


Niedawno został też oddany do użytku niepowtarzalny świat saun z unikalną architekturą zewnętrzną i wewnętrzną. To miejsce wypoczynku, relaksu i ładowania nowych sił witalnych. W kompleksie znajduje się kilka rodzajów saun, m.in. fińska, parowa, ziołowa, a ponadto komora solna, jacuzzi, biosolarium, sala do magnetoterapii czy akupresurowe łóżko masujące.


termalny aquapark w Veľký Meder
THERMAL CORVINUS z lotu ptaka · fot. www.thermalcorvinus.sk


THERMAL CORVINUS to kompleks basenów, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych, wypełnionych wodą termalną o temperaturze 25-38 stopni Celsjusza. Przez cały rok relaksować się w nich mogą bez przeszkód całe rodziny. Dzieci z pewnością będą się cieszyć wodnymi atrakcjami, a starsze osoby mogą czerpać garściami z dobroczynnych właściwości geotermalnych kąpieli. Zimą w słynnym kąpielisku można korzystać z efektownie podświetlonych wodnych zjeżdżalni, geotermalnych basenów zewnętrznych czy atrakcyjnych saun.

termalny aquapark w Veľký Meder
Rodzinny basen do zabawy w THERMAL CORVINUS · fot. www.thermalcorvinus.sk


Cały rok działa też interaktywny wodny plac zabaw na którym dostępne są m.in. wieża zabaw z armatkami wodnymi, wodospadami, w tym nietypowymi, bo na przykład w kształcie 500-litrowego wiadra. W lecie czeka park linowy, rwąca rzeka, piaszczysta wyspa, basen ze sztucznymi falami, zjeżdżalnie, leśny park zabaw i wiele innych...

Dlaczego warto nas odwiedzić: • geotermalna woda o temperaturze 25 - 38°C
 • atrakcyjne ceny (od 9 EURO za osobę na cały
 • dzień!)
 • dużo atrakcji dla dzieci - również w zimie
 • najpopularniejszy basen termalny i aquapark na
 • Słowacji (720 000 gości w 2019 roku)
 • wielokulturowość regionu (węgiersko - słowacka)
 • świetna baza wypadowa do zwiedzania
 • możliwość przewozu busem z Cieszyna


ZapraszamyWięcej informacji: