bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

 • 22 stycznia 2020
 • 25 stycznia 2020
 • wyświetleń: 7578

Bielsko-Biała po raz trzeci zostało Świetlną Stolicą Polski!

Bielsko-Biała najpiękniej rozświetlonym miastem w Polsce! Tytuł Świetlnej Stolicy Polskiej nasze miasto zdobyło w ramach akcji "Świeć się z Energą". Tegoroczna pula nagród, które trafią do potrzebujących właśnie z Bielska-Białej, a także do innych finalistów plebiscytu, wynosi 200 tys. zł.

Święta na Starówce - 13.12.2019
Święta na Starówce - 13.12.2019 · fot. bielsko.info


"Świeć się z Energą" to charytatywna akcja Grupy Energa. Miasta walczą tu nie tylko o miano aglomeracji posiadającej najpiękniejsze zimowe iluminacje, ale także o pomoc dla potrzebujących mieszkańców. Zwycięzca, oprócz tytułu „Świetlnej Stolicy Polski”, otrzymuje nagrody o wartości 50 tys. zł, do pozostałych finalistów trafia wsparcie o wartości 10 tys. zł.

Plebiscyt organizowany jest już od ponad dekady. W tym czasie, właśnie w ramach akcji „Świeć się z Energą”, do domów dziecka, stowarzyszeń czy ośrodków pomocy społecznej trafiło kilkaset energooszczędnych urządzeń AGD: pralki, lodówki, zmywarki czy kuchenki. Łączna wartość dobroczynnego wsparcia od Grupy Energa - od pierwszego plebiscytu, do zakończenia aktualnej edycji, przekroczy milion złotych.

bolek i lolek
Bolek i Lolek na placu Wojska Polskiego · fot. UM Bielsko-Biała


- Poprzez „Świeć się” już od 11 lat staramy się rozniecać w sercach Polaków chęć pomagania bliźnim oraz poczucie lokalnego patriotyzmu - mówi Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA. - Gratuluję mieszkańcom i sympatykom Bielska-Białej. Dzięki zaangażowaniu i mobilizacji wsparcie od Grupy Energa trafi w tym roku do ich ukochanej miejscowości - dodaje.

W tegorocznym plebiscycie udział wzięło 175 miast, a oddano w nim ponad 67 tys. głosów. Bezkonkurencyjne było miasto Bielsko-Biała, które zdobyło 14 235 głosów! Wielka mobilizacja bielszczan w mediach społecznościowych w ostatnim dniu konkursu pozwoliła miastu podwoić liczbę zdobytych głosów. Do ostatnich chwil walczył też Zamość, który finalnie znalazł się na drugim miejscu (6 567 głosów). O mały włos nie dogonił go jednak Rzeszów! Miasto ostatecznie zajęło trzecie miejsce na podium (6 357 głosów).

Święta na Starówce - 13.12.2019
Ulica 11 Listopada · fot. bielsko.info


Nie bez przyczyny internauci szczególnie docenili w tej edycji piękno i rozmach świątecznych instalacji świetlnych właśnie w Bielsku-Białej. Do udekorowania miasta użyto aż 600 różnych elementów. Przepiękne dekoracje ozdobiły tu główne arterie. Nad uliczkami starego miasta rozwieszono łańcuchy świetlne. Podczas świątecznych spacerów wszędzie można było podziwiać kolorowe, bożonarodzeniowe motywy, które cieszyły oko mieszkańców i odwiedzających miasto gości.

- To jest historyczny moment, bo jako pierwsze miasto zdobyliśmy tytuł „Świetlnej Stolicy Polski" po raz trzeci - mówi Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej. - Serdecznie dziękuję mieszkańcom i przyjaciołom naszego miasta za tysiące głosów, które pozwoliły nam na zwycięstwo w plebiscycie - dodaje.

Ostateczna klasyfikacja Plebiscytu Miast:
 • Bielsko-Biała
 • Zamość
 • Rzeszów
 • Bydgoszcz
 • Września
 • Starachowice
 • Czersk
 • Wschowa
 • Łomża
 • Świnoujście
 • Giżycko
 • Legnica
 • Radom
 • Brzesko
 • Aleksandrów Łódzki
 • Opole


Współorganizatorami i partnerami 11. edycji akcji „Świeć się z Energą” są: Energa SA, Grupa ZPR Media, spółka Energa Oświetlenie, oraz oficjalny sklep akcji - sklep.energa.pl. Więcej informacji o plebiscycie można znaleźć na stronieSwiecSie.pl, Facebooku i Instagramie.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.