bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 stycznia 2020
  • 19 stycznia 2020
  • wyświetleń: 9983

Pociągiem do Cieszyna? Aglomeracja Beskidzka podjęła ważna uchwalę

W poniedziałek, 13 stycznia w Bielsku-Białej odbyło się Zgromadzenie Ogólne Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Subregionu Południowego Województwa Śląskiego „Aglomeracja Beskidzka". Zgromadzenie Ogólne Stowarzyszenia przyjęło uchwałę dotyczącą priorytetowych projektów transportowych na terenie subregionu południowego, ze szczególnym uwzględnieniem modernizacji czterech linii kolejowych.

tory, linia nr 190, pociąg, kolej
Pociągiem do Cieszyna? Aglomeracja Beskidzka podjęła ważna uchwalę · fot. bielsko.info


Jednym z aktualnych celów członków Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Subregionu Południowego Województwa Śląskiego "Aglomeracja Beskidzka" jest odpowiednie przygotowanie się do kolejnej perspektywy finansowej budżetu UE oraz wdrażania instrumentu Regionalne Inwestycje Terytorialne na lata 2021-2027. W tym celu burmistrzowie i wójtowie prowadzą aktualnie identyfikację wspólnych potrzeb inwestycyjnych.

Członkowie "Aglomeracji Beskidzkiej" dostrzegają, że jednym z obszarów wymagających znaczących inwestycji w subregionie jest transport, ze szczególnym uwzględnieniem transportu publicznego. Rozwój transportu w południowej części województwa oraz potencjalne inwestycje samorządowe są jednak w dużej mierze zależne od inwestycji pozostających w kompetencjach administracji rządowej lub samorządu województwa. W największej mierze dotyczy to transportu kolejowego.

tory, linia nr 190, pociąg, kolej
linia kolejowa nr 190 · fot. bielsko.info


W związku z tym Zgromadzenie Ogólne Stowarzyszenia przyjęło uchwałę dotyczącą priorytetowych projektów transportowych na terenie subregionu południowego, ze szczególnym uwzględnieniem modernizacji linii kolejowych na odcinkach:
  • Żywiec - Sucha Beskidzka,
  • Bielsko-Biała - Kęty,
  • Węgierska Górka - Zwardoń,
  • Bielsko-Biała - Skoczów.


Uchwała zostanie przekazana zarządowi naszego województwa, właściwemu ministerstwu zajmującemu się modernizacją linii kolejowych oraz do PKP.

ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.