bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 16 stycznia 2020
  • wyświetleń: 1947

Koncert, występ kabaretu czy seans w kinie? Na co warto się wybrać w styczniu

Materiał partnera:

Zimowe wieczory zdają się nie mieć końca. Na szczęście na naszej scenie funkcjonuje wielu wspaniałych artystów, który umilą Wam ten trudny czas oczekiwania na wiosnę. Zobaczcie, na jakie występy możecie się wybrać. Sprawdźcie też, co słychać w kinach i na salach koncertowych.

Koncert, występ kabaretu czy seans w kinie? Zobacz, na co warto się wybrać w styczniu


Spektakle - co na deskach polskich teatrów?Zadajesz sobie pytanie: „kiedy ostatnio byłem w teatrze”? Jeśli odpowiedź przychodzi z trudnością, zajrzyj do repertuaru. Wśród najlepszych propozycji czeka na Ciebie „Nerwica natręctw” w reżyserii wybitnego aktora, Artura Barcisia, ale również „Pikantni” czy „Przygoda z ogrodnikiem” (w rolach głównych Anna Mucha i Agnieszka Włodarczyk). Bilety na spektakl bez problemu znajdziesz na stronach agregujących najlepsze widowiska teatralne.

Pod sceną i na fali, czyli najlepsze koncerty stycznia 2020Jeśli szukacie okazji, aby trochę poskakać, pośpiewać i się rozgrzać w te chłodne dni, wybierzcie się na koncert Lady Pank albo Iry. Emocji na pewno nie zabraknie. Jeśli natomiast wolicie coś spokojnego, do gustu może przypaść Wam Irena Santor, Raz Dwa Trzy czy Stare Dobre Małżeństwo. W energetyczny nastrój wprowadzi Was niezrównana Justyna Steczkowska, Andrzej Piaseczny i Daria Zawiałow. A jeśli brakuje Wam wyrafinowanych brzmień, dostarczy ich Wam Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów, który w styczniu odbywa trasę koncertową po Polsce. W poszukiwaniu czegoś bardziej stonowanego, możecie udać się na występ Trzech Tenorów lub noworoczny koncert z gwiazdami. W wyjątkową przestrzeń przeniesie Was również urocza i drapieżna zarazem Renata Przemyk, a także fantastyczna Edyta Górniak.

Kabaretowy zawrót głowyNa dworze szaro i smutno. Dlatego warto dostarczyć sobie zewnętrznych bodźców, aby świat wokół stał się bardziej kolorowy i znośny. Ułatwi Wam to ekipa Kabaretu Moralnego Niepokoju z niezastąpionym Robertem Górskim, ale także Kabaret Neo-Nówka czy Kabaret Skeczów Męczących. Każda z grup jest wyjątkowa i opisuje świat na swój sposób. Unikalne poczucie humoru, gra skojarzeń i labirynty słowne pobudzą Was do kreatywności i innego spojrzenia na świat. Ukoronowaniem zimowych przeglądów kabaretowych jest Polska Noc Kabaretowa, którą poprowadzi Adrianna Borek i Igor Kwiatkowski. Występy odbędą się w Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Lublinie i Krakowie. Warto się pospieszyć z zakupem biletów, bo wyprzedają się one co roku na pniu.

Kino - jakie komedie rozbawią Cię do łez w środku zimy?Jeśli marzysz o błogim odpoczynku przy świetnej produkcji, rozsiądź się wygodnie w kinie i zanurz w historii, którą przygotowali dla Ciebie jej twórcy. Do wyboru masz w tym sezonie kilka komedii „Mayday”, „Jak poślubić milionera” czy „Futro z misia”. W tym ostatnim w roli głównej Cezary Pazura, który zresztą w styczniu na ekranach pojawi się jeszcze w innym filmie - trzeciej części „Psów”. Emocji na pewno nie zabraknie, a co starsi widzowie będą mogli przypomnieć sobie złote czasy polskiego kina.