bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 stycznia 2020
  • 11 stycznia 2020
  • wyświetleń: 9694

"Piątka" najlepszym liceum w województwie śląskim!

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" ogłosiła najnowszy Ranking Liceów i Techników. V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej zostało sklasyfikowane na 20. miejscu w kraju (ranking to 1000 najlepszych szkół). Jest to jednocześnie najlepszy wynik w naszym województwie!

V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej, matury
"Piątka" najlepszym liceum a w województwie śląskim! · fot. www.facebook.com/vlo.bielsko


W zestawieniu znalazły się m.in: LO Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego (64. miejsce w kraju i 4. w województwie), III LO im. Stefana Żeromskiego (72. miejsce w kraju i 5. w województwie), I LO im. Mikołaja Kopernika (116. miejsce w kraju i 13. w województwie), LO Towarzystwa Szkolnego im. Mikołaja Reja (246. w kraju i 27. w województwie), LO Zgromadzenia Córek Bożej Miłości (279. miejsce w kraju i 32. w województwie) oraz Dwujęzyczne LO im. Władysława Kopalińskiego (304. miejsce w kraju i 35. w województwie).

W rankingu techników, w którym zostało sklasyfikowanych 500 najlepszych szkół w kraju, Technikum nr 1 w Bielskiej Szkole Przemysłowej zajęło 29. miejsce i jest to jednocześnie 3. wynik w województwie. Technikum nr 4 w Zespole Szkół Ekonomicznych sklasyfikowano na 44. miejscu (6. miejsce w województwie), Technikum nr 11 w Zespole Szkół im. Juliana Tuwima - na miejscu 62. (9. miejsce w województwie). W zestawieniu znalazły się m.in. Technikum nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Zespole Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych (257. miejsce w kraju i 30. w województwie) oraz Technikum nr 2 Zespołu Szkół Budowlanych im. gen. St. Maczka 447. miejsce w kraju i 52. w województwie )

Głównym kryterium rankingowym w klasyfikacji liceów i techników są wyniki matury, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych. W połączeniu z kryterium opartym na sukcesach szkół w olimpiadach oraz - w przypadku techników - z wynikami egzaminów zawodowych, daje to zestaw obiektywnych i sprawdzalnych kryteriów oceny. Kryteria te zostały uwzględnione w rankingu z różnymi wagami, adekwatnymi do ich znaczenia w ocenie pracy szkoły - podkreślają autorzy rankingu.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.