Wiadomości

  • 8 stycznia 2020
  • wyświetleń: 8365

Kobiety zawiesiły banery przed bielskim oddziałami ZUS-u

Dziś w całej Polsce odbywa się protest Matki kontra ZUS. Przed dwoma budynkami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Bielsku-Białej kobiety wywiesiły banery protestacyjne. Afisze szybko zostały zdjęte przez pracowników ochrony ZUS-u.

zus
Kobiety zawiesiły banery na obiektach ZUS-u · fot. czytelniczka


- W prorodzinnym Państwie ZUS odmawia matkom prawa do zasiłków macierzyńskich i prawa do pracy. ZUS łamie konstytucję biznesu, nie przestrzega prawa. Pracujące matki są nieustannie kontrolowane, ZUS wydaje decyzje niezgodne z prawem, kobietom na etacie obniża pensje do minimalnego krajowego wynagrodzenia, bo zdaniem ZUS-u za dużo zarabiają, kobietom-przedsiębiorcom wmawia fikcje, a kiedy nie jest w stanie jej udowodnić obniża podstawę ubezpieczenia lub zupełnie z ubezpieczeń wyrzuca - informuje jedna z protestujących kobiet.

Ruch Społeczny Matki kontra ZUS "deklaruje walkę z tym niegodnym systemem oraz wsparcie dla wszystkich poszkodowanych kobiet i rodzin".

Banery zostały już zdjęte przez pracowników ochrony Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.