bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 stycznia 2020
  • 14 stycznia 2020
  • wyświetleń: 18682

Padł kolejny rekord WOŚP w Bielsku-Białej! Zebrano 735 tys. złotych

O ponad 200 tysięcy złotych pobito rekord zbiórki z ubiegłego roku! W trakcie 28. finału WOŚP trzy bielskie sztaby zebrały łącznie 735 tysięcy złotych!

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej - 12.01.2020 r. · fot. bielsko.info


Bielskie sztaby WOŚP rozpoczęły swoją pracę już przed godziną 6.00. W największym bielskim sztabie, zorganizowanym przez Grupę Ratownictwa PCK Bielsko-Biała, przygotowania do imprezy trwały już kilka tygodni. Więcej o przygotowaniach i rozpoczęciu kwesty mówiła nam w niedzielę rano Daria Mierzwa.

Loading...


Tradycyjnie przed południem wolontariuszy było można spotkać w rejonie bielskich kościołów. Kwesty trwały także w centrum miasta. Tradycyjnie na placu Bolesława Chrobrego można było spotkać bielskiego restauratora, współwłaściciela Chmielowych Podcieni Krzysztofa Łukaszewskiego.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej - 12.01.2020 r.
Krzysztof Łukaszewski kwestował na pl. Bolesława Chrobrego · fot. bielsko.info


Loading...


O godzinie 14.00 rozpoczęła się impreza na Rynku. Na scenie zagrali: White Deer, Psyklon, Koszau, N.O.T (no ordinary thing), Walimy w kocioł - warsztaty perkusyjne dla dorosłych, Hollywoodzka Szkoła Śpiewu Kasi Zaręby, Hertz Klekot, Pociąg Rock'n'Roll. Koncert poprowadzili Piotr Skucha, Michał J. Sandecki i Karol Maleszka.

Loading...


28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej - 12.01.2020 r.
Koncert zespołu Hertz Klekot · fot. bielsko.info


Tradycyjnie na bielskim Rynku odbyły się pokazy ratownictwa, które prowadzili nieustraszeni strażacy z OSP Hecznarowice, OSP Bystra oraz ratownicy GOPR. Imprezę odwiedzili reprezentanci bielskich klubów sportowych, a także Bractwo Śródziemia i Akademia Fantastyki I Japońskich Sztuk Walki Jedi-Takeda.

Przed godziną 20.00 na scenie głos zabrali oficjele - m.in. prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, senator Agnieszka Gorgoń-Komor wraz z mężem Klaudiuszem Komorem, który pełni funkcję radnego sejmiku województwa śląskiego, posłanka Mirosława Nykiel, radna Rady Miejskiej Urszula Szabla, a także przedstawiciele sztabów WOŚP w Bielsku-Białej i organizator koncertów Jarosław Zabłocki.

Kilka minut później symbolicznie odpalono światełko do nieba.

Loading...


Ostatnim wydarzeniem w ramach 28. finału WOŚP w Bielsku-Białej były licytacje, które odbyły się w Chmielowych Podcieniach. Na początku pod młotek poddano Złote Serduszko. Najwięcej za serduszko z numerem 88 zaoferowała firma Rabbit, która zadeklarowała wpłatę w wysokości 35 tys. złotych.

Loading...


28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bielsku-Białej - 12.01.2020 r.
Firma Rabbit wylicytowała serduszko z nr 88 za 35 tys. złotych · fot. bielsko.info


Zapis relacji na żywo:


RELACJA NA ŻYWO

Strona odświeża się automatycznie.

new, ab / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.