bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 maja 2012
  • wyświetleń: 3020

Droga 69 do Żywca będzie później

Nie ma szans, by ekspresówka S69 z Bielska-Białej do Żywca była gotowa w listopadzie tego roku - alarmuje "Polska. Dziennik Zachodni". Zaawansowanie prac na chwilę obecną wynosi 53%.

Na kontrakcie występowały problemy wynikające głównie z nieodpowiedniej mobilizacji zasobów ludzkich i sprzętowych, niedostatecznego wykorzystania czasu pracy oraz niedotrzymania terminów i spraw formalnych związanych z podpisaniem umów z podwykonawcami.

Obecnie mobilizacja wykonawcy jest wystarczająca i w tej kwestii nastąpiła znacząca poprawa. Akceptacja umów z podwykonawcami odbywa się bez zbędnej zwłoki - czytamy w gazecie.

Wystąpiły jednak problemy techniczne z wynikające z konieczności wykonania jednej z podpór oraz wzmocnienia podłoża nasypu. Choć nie zapadła decyzja o przedłużenia terminu kontraktu, data listopad 2012 jest zagrożona.

Wiele wskazuje, że do końca roku zakończy się budowa odcinka od Węzła Mikuszowice do węzła Buczkowice, a całość ma być gotowa do połowy 2013 roku.

new / bielsko.info, źródło: Dziennik Zachodni

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.