bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 29 maja 2012
  • wyświetleń: 2805

Zwroty z PIT za 2011 rok

Ponad 50 mln złotych z PIT wróciło już do bielskich podatników- informuje Michał Kasprzak, rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Katowicach.

Już prawie 790 mln złotych z tytułu zwrotu nadpłaconego podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2011 trafiło do podatników z terenu województwa śląskiego. Urzędy skarbowe zrealizowały 780 tyś. zwrotów. Do bielszczan trafiło już ponad 50 mln zł. Pierwszy US w Bielsku- Białej dokonał blisko 20 tys. zwrotów na kwotę ponad 18,5 mln zł; Drugi US w Bielsku-Białej wypłacił ponad 34,5 mln zł podatnikom z tytułu nadpłaconego podatku.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Ordynacji podatkowej urząd skarbowy ma trzy miesiące od dnia złożenia zeznania na dokonanie zwrotu nadpłaconego podatku. Jeśli podatnik skoryguje zeznanie termin biegnie na nowo od dnia złożenia korekty.

Podatnicy oczekujący zwrotu powinni pamiętać, że nie zawsze trafi do nich cała kwota nadpłaty. Nadpłata realizowana przekazem pocztowym pomniejszana jest o koszt jej dokonania. Dodatkowo nadłata może zostać zajęta np.: na poczet niezapłaconych mandatów lub zaliczona na rzecz zaległości podatkowych.

new / bielsko.info, źródło: Radio Bielsko

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.