Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 23 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1834

Wraca ul. Dywizji Kościuszkowskiej. Zarządzenie wojewody uchylone

Naczelny Sąd Administracyjny uwzględnił skargę kasacyjną Miasta Bielska-Białej i uchylił zaskarżony wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach z dnia 10 czerwca 2019 r. oraz poprzedzające ten wyrok zarządzenie zastępcze Wojewody Śląskiego z dnia 23 marca 2018 r. w przedmiocie zmiany nazwy ulicy Dywizji Kościuszkowskiej na ulicę Józefa Rymera.

W związku z tym ulica traci nazwę "Józefa Rymera", a zyskuje ponownie nazwę "Dywizji Kościuszkowskiej".

Wejście w życie wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego skutkuje wprowadzeniem zmian w Krajowym Rejestrze Urzędowym Podziału Terytorialnego Kraju TERYT - prowadzonym przez Główny Urząd Statystyczny, którego systemem składowym jest m.in. identyfikacja adresowa ulic, nieruchomości i budynków.

W związku z tą zmianą dokonana zostanie aktualizacja nazwy ulicy w rejestrze PESEL oraz w prowadzonym przez Prezydenta Miasta rejestrze mieszkańców zgodnie z jej nową nazwą, w stosunku do osób, które posiadają adres zameldowania przy wyżej wskazanej ulicy, a także zostaną wprowadzenie zmiany w ewidencji miejscowości, ulic i adresów oraz ewidencji gruntów i budynków.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.