Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 23 grudnia 2019
  • wyświetleń: 1291

Przed budynkiem kurii stanęła 10-metrowa, żywa choinka

Po raz trzeci w historii diecezji bielsko-żywieckiej przed budynkiem kurialnym w Bielsku-Białej stanęła choinka, która 20 grudnia 2019 r. rozbłysła światełkami. Prawie dziesięciometrowe drzewko tym razem pochodzi z Rzyk. Uroczystemu zapaleniu światełek na bożonarodzeniowym symbolu przewodniczył bp Roman Pindel, który zachęcił, by mówić o swej wierze prostym i zrozumiałym językiem dziecka.

choinka
Przed budynkiem kurii stanęła 10-metrowa, żywa choinka · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Biskup życzył zebranym przed bielskim gmachem kurii pracownikom i gościom, by w ich sercach panował Bóg. - To jest możliwe dla człowieka, który, jak dziecko, spodziewa się wszystkiego. Panowanie Boże polega właśnie na tym, że to Bóg ma pierwsze słowo - dodał, nawiązując do słów Jezusa: „jeśli nie staniecie się jak dzieci nie wejdziecie do królestwa niebieskiego” (Mt 18, 3).

- Życzę, żebyśmy umieli mówić o tym, co stanowi sedno naszej wiary językiem dziecka, z prostotą dziecka, z takim przekonaniem, które wzruszy naszego rozmówcę lub tego, któremu składamy życzenia. Obyśmy umieli dzielić się tym, co jest łaską w naszym życiu i w ten sposób przemieniali świat - podkreślił.

choinka
Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów” · fot. Diecezja Bielsko-Żywiecka


Wydarzenie uświetnił śpiewem oraz muzyką Zespół Pieśni i Tańca „Andrychów”. Wśród gości pojawili się m.in. dziekan dekanatu andrychowskiego ks. prałat Stanisław Czernik, proboszcz parafii św. Jakuba w Rzykach ks. Krzysztof Moskal, który przekazał życzenia bożonarodzeniowe dla biskupa od wspólnoty parafialnej, oraz samorządowcy: wicestarosta powiatu wadowickiego Beata Smolec, wiceprzewodniczący rady powiatu wadowickiego Adam Kubik oraz sołtys Rzyk Zofia Moskwik. Obecne były także przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Bielsku-Białej Dorota Wiewióra oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Rzykach.

Biskup uroczyście podłączył zawieszone na choince światełka do prądu. Moment rozbłyśnięcia choinki nagrodzono brawami. Wydarzenie zakończyła wspólna fotografia i spotkanie przy świątecznym stole.

10-metrowa choinka pochodzi z lasów z Rzyk, którymi opiekuje się Nadleśnictwo Andrychów.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.