bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 21 grudnia 2019
  • wyświetleń: 7174

PKS Bielsko-Biała wprowadzi szereg nowości od stycznia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Od stycznia funkcjonować będą ponumerowane linie autobusowe, a w kasach nie trzeba będzie mieć przy sobie gotówki.

pks
fot. PKS Bielsko-Biała


Już od najbliższej soboty 21 grudnia po Szczyrku będą jeździły skibusy. To drugi sezon z darmowymi autobusami w tej miejscowości. Bezpłatna komunikacja publiczna będzie kursowała na 4 trasach pomiędzy największymi ośrodkami narciarskimi. Finansuje ją gmina Szczyrk oraz tamtejsze ośrodki narciarskie. Dojedziecie między innymi pod Skrzyczne, do doliny Biłej, czy na Biały Krzyż. Skibusy będą jeździły do 29 marca 2020 r.

Pasażerowie bielskiego PKS mogą przedłużać ważność swojego biletu miesięcznego bez wychodzenia z domu. To kolejne ułatwienie wprowadzane przez Beskidzki Powiatowo-Gminny Związek, który jest właścicielem powiatowego przewoźnika. Od stycznia funkcjonować będą ponumerowane linie autobusowe, a w kasach nie trzeba będzie mieć przy sobie gotówki.

Podróżujący Komunikacją Beskidzką mogą „przedłużać” swój bilet miesięczny przez internet. Jednak kupując nowy trzeba udać się do kas, odbierzecie wtedy tzw. Kartę Pasażera.

Od nowego roku linie autobusowe będą ponumerowane od numeru 101 do 160. Przykładowo linie od 101 do 104 będą jeździły do/przez gminę Bestwina. Obecnie autobusy opisane są jedynie kierunkami, tzn. miejscowością docelową. - Mamy nadzieję, że będzie to czytelniejsze dla naszych mieszkańców - mówi Paweł Sadza, wiceprezes zarządu PKS.

Od 1 stycznia w kasach na dworcu PKS w Bielsku-Białej oraz punktach sprzedaży w Wilamowicach i Kętach za bilet zapłacimy także kartą płatniczą. Co ważne, opłaty za przejazdy Komunikacją Beskidzką w nowym roku nie zmienią się.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj