Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 grudnia 2019
  • 25 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4255

Kaplica zamkowa zostanie wyremontowana!

Poznaliśmy wyniki Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu na projekty o zasięgu wojewódzkim projekt "Konserwacja kaplicy zamkowej pod wezwaniem św. Anny w Bielsku-Białej" zajął drugie miejsce i został skierowany do realizacji.

zamek
Zamek Książąt Sułkowskich i kaplica pw. św. Anny · fot. bielsko.info


Konserwacja wnętrza kaplicy - miejsca pochówku przedstawicieli książęcego rodu Sułkowskich - jest konieczna ze względu na degradację techniczną, gdyż od wielu dekad jest nieużytkowana z powodu złego stanu zachowania.

Przywrócenie jej dawnej świetności pozwoli powiększy i uatrakcyjni ofertę Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, szczególnie dla turystyki kulturowej oraz edukacji historycznej. Odnowiona kaplica, w której będą mogły odbywać się wydarzenia religijne, projekty wystawiennicze, koncerty, prelekcje, czy też wydarzenia rekonstrukcyjne, będzie mogła zaspokoić wciąż rosnące potrzeby kulturalne mieszkańców miasta, regionu, a tym samym województwa.

Kaplica zamkowa badana georadarem
Wnętrze kaplicy zamkowej badane georadarem · fot. Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej


Znacząco zwiększy atrakcyjność przestrzeni tkanki miejskiej, wzbogaci szlak turystyczny województwa śląskiego stając się miejscem spotkań. Będzie miejscem gdzie pokazujemy i opowiadamy historię, uczymy jak odkrywać własne korzenie.

Koszt renowacji kaplicy wyceniono na kwotę 964 tys. złotych.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.