Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 20 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2647

Powiat bielski przekaże Szczyrkowi pieniądze na pokrycie kosztów akcji

Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej przekaże 65 tys. zł miastu Szczyrk na pokrycie części kosztów akcji ratowniczej po katastrofie budowlanej, w której zginęło 8 osób. Taką uchwałę przegłosowali radni podczas grudniowej sesji rady powiatu. Władze powiatu zapowiadają, że to nie koniec pomocy.

Wybuch w budynku dwurodzinnym w Szczyrku - 04.12.2019
Wybuch w budynku dwurodzinnym w Szczyrku - 04.12.2019 · fot. bielsko.info


Do wybuchu gazu i zawaleniu się domu jednorodzinnego przy ul. Leszczynowej doszło 4 grudnia. Pod gruzami znalazła się 3-pokoleniowa rodzina. Akcja ratunkowa wymagała zaangażowania ogromnych sił ludzkich i sprzętu specjalistycznego. Wzięło w niej udział ponad 400 ratowników PSP i OSP, ponad 140 policjantów oraz 3 zespoły ratownictwa medycznego.

Strażakom nie sprzyjała pogoda - mróz i porywisty wiatr. Po zakończeniu działań ratowniczych na miejscu pracowali śledczy pod nadzorem prokuratury, co wymagało dalszego zabezpieczenia tego terenu przez policję i straż pożarną. Koszty działań przy ul. Leszczynowej to również zniszczony sprzęt i konieczność odbudowy gminnej infrastruktury, m.in. drogi.

Przypominamy, że Rada Miejska w Bielsku-Białej podjęła wcześniej decyzję o przekazaniu dotacji celowej dla gminy Szczyrk w kwocie 50 tys. zł.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.