Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 grudnia 2019
  • 23 grudnia 2019
  • wyświetleń: 14435

[WIDEO] Zatrzymano mężczyzn w związku z katastrofą w Szczyrku

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej na polecenie Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej zatrzymali trzy osoby w związku ze śledztwem dotyczącym zdarzenia, które miało miejsce 4 grudnia 2019 roku w Szczyrku. Zatrzymani usłyszą zarzuty popełnienia czynu z art. 163 kk, polegającego na sprowadzeniu pożaru i zawaleniu się budynku w wyniku czego śmierć poniosło 8 osób. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.Policjanci z wydziału kryminalnego i z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą bielskiej komendy miejskiej oraz mundurowi z Komisariatu Policji w Szczyrku zatrzymali trzech mężczyzn. To prezes firmy budowlanej, która zleciła przewiert pod ul. Leszczynową oraz dwaj pracownicy firmy specjalizującej się w przewiertach podziemnych, którzy wykonywali to zlecenie.

Zatrzymano mężczyzn w związku z katastrofą w Szczyrku · fot. KMP Bielsko-Biała


W sprawie katastrofy, do której doszło 4 grudnia w Szczyrku prowadzone jest śledztwo z art. 163 kodeksu karnego, polegającego na sprowadzeniu pożaru i zawaleniu się budynku, w wyniku czego śmierć poniosło 8 osób, a tym 4 dzieci. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 12 lat więzienia.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.