Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 grudnia 2019
  • wyświetleń: 732

5 zalet inteligentnego domu

Materiał partnera:

Poczucie bezpieczeństwa i wygoda - to główne korzyści, które daje dom inteligentny. Ale to nie wszystko. Poznaj więcej korzyści z zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych w przysłowiowych czterech ścianach.

5 zalet inteligentnego domu


Technologiczne rozwiązania w domach to trend, którego popularność z roku na rok rośnie. Coraz chętniej inwestujemy w systemy, które mają zapewnić nam bezpieczeństwo i komfort. Niekiedy także pomóc w bardziej energooszczędnym korzystaniu z różnych urządzeń. Poniżej prezentujemy pięć najważniejszych korzyści, jakie daje posiadanie takich rozwiązań we własnych domach.

Dom inteligentny zapewnia bezpieczeństwoBezpieczeństwo to dla projektantów rozwiązań dla domu inteligentnego priorytetowa sprawa. Dostęp do domu przez drzwi i okna powinien być w najwyższym stopniu zabezpieczony i ograniczony tylko dla konkretnych osób. Dlatego projektanci odchodzą od tradycyjnych zamków na klucz na rzecz biometrycznej kontroli dostępu. Są to np. drzwi otwierane za pomocą czytnika linii papilarnych, czyli bardzo bezpieczne i wygodne rozwiązanie dla domowników. Ponadto otwieranie okien i drzwi może być sterowane zdalnie, o ile zintegrujemy stolarkę z centralami zarządzania. Ponadto w każdym momencie możemy sprawdzić, czy nikt nie wtargnął na nasza posesję, a jeśli doszło do włamania, to szybko poinformujemy o tym policję będąc nawet setki kilometrów dalej i przekażemy jej cały materiał dzięki zastosowaniu rejestratorów ip dostępnych pod adresem: https://www.montersi.pl/rejestratory-ip

5 zalet inteligentnego domu


Więcej oszczędzamyWyposażenie domu w innowacyjne rozwiązania kosztuje, to fakt. Warto jednak podkreślić, że nowoczesne systemy automatyki pozwalają optymalizować zużycie prądu czy paliwa na ogrzanie domu. To w konsekwencji daje nam duże oszczędności. Doskonale widać to na przykładzie sterowania ogrzewaniem i oświetleniem. Dzięki innowacyjnym sterownikiem możemy generować mniejsze koszty paliwa oraz płacić niższe rachunki za prąd.

Komfortowe życieWygodna to korzyść, która chyba najbardziej kojarzy się z rozwiązaniami stosowanymi w domach inteligentnych. Automatycznie sterowane rolety, zdalnie otwierane okna czy ogrzewanie uruchamiane na poł godziny przed przybyciem do domu dają komfort i oszczędność czasu na co dzień. Zwłaszcza że możemy wszystkim sterować za pomocą smartfona.

Ponadto dom inteligentny bez barier architektonicznych ułatwia bezpieczne poruszanie się osób niepełnosprawnych, starszych oraz dzieci. Inteligentne i zautomatyzowane rozwiązania, takie jak np. automatyczne otwieranie dużych i ciężkich drzwi tarasowych nie jest już przeszkodą dla osób na wózkach czy seniorów. Do tego dom inteligentny może posiadać np. okno z siłownikiem połączone z czujnikiem pogody na dachu lub elewacji, dzięki którym samo zamknie się w przypadku opadów lub silnego wiatru. Jakie są czujki alarmowe, można sprawdzić w sklepie Montersi - https://www.montersi.pl/czujki-alarmowe

5 zalet inteligentnego domu


Indywidualne projektyInteligentny dom można spersonalizować tak, aby najlepiej odpowiadał potrzebom konkretnych mieszańców. Decydujemy o takich szczegółach jak temperatura w poszczególnych pokojach oraz natężenie światła. Elektryczne rolety wyposażone w automatykę mogą podwijać się o konkretniej porze rano, a kiedy pies będzie chciał wyjść do ogródka, to „wypuści” je automatyczny system otwierania drzwi tarasowych. Wszystkie te rzeczy mogą być zaprogramowane na konkretne dni tygodnia czy godziny.

Krok w przyszłośćTak zwany Internetu Rzeczy (Internet of Things) to jeden z wiodących trendów technologicznych na świecie. Zdalne sterowanie przedmiotami obecnymi w naszym domu w przyszłości będzie standardem. Jeśli zatem chcesz mieć w swoim domu aktualne rozwiązania technologiczne, dom inteligentny jest znakomitym polem do ich wprowadzenia.

Systemy inteligentnego domu można kupić w sklepie Montersi.pl

5 zalet inteligentnego domu