bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 28 maja 2012
  • wyświetleń: 2298

Piętnastu nietrzeźwych kierowców

Aż piętnastu pijanych kierowców zatrzymali w miniony weekend bielscy policjanci. Tylko w niedzielę w ręce stróżów prawa wpadło dziesięciu amatorów jazdy „na podwójnym gazie”. Teraz za przestępstwa te grozi im do 2 lat więzienia. Stracili też prawa jazdy.

Policja, policjant, alkomat, alkohol
Bielscy policjanci zatrzymali piętnastu nietrzeźwych kierowców · fot. Policja


Wśród zatrzymanych znaleźli się czterej rowerzyści, którym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do roku więzienia. 32-latek z Bielska-Białej i jego 49-letni kolega hucznie świętowali obchody Dnia Matki, a później wsiedli na swoje rowery. Kiedy na bielskiej ul. Partyzantów jadących zygzakiem cyklistów zatrzymali policjanci z „dwójki” badanie alkomatem wykazało, że obaj mieli we krwi grubo ponad trzy promile alkoholu.

W Bielowicku 59-letni pijany kierowca peugeota najpierw zderzył się z innym pojazdem, a następnie wjechał w ogrodzenie posesji. Sprawca został zatrzymany przez mundurowych z Jasienicy. Badanie stanu jego trzeźwości dało wynik blisko 2 promili alkoholu.

W niedzielę w nocy w Kozach na ul. Cmentarnej policjanci z Kobiernic zatrzymali 39-letnią mieszkankę Szczyrku, która wsiadła za kierownicę mazdy mając we krwi 2 promile alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą dwóch lat więzienia. To nie jedyna dotkliwość dla pijanego kierowcy - zatrzymywane jest prawo jazdy, co w wielu przypadkach - na przykład dla zawodowych kierowców jest równoznaczne z utratą pracy.

Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.