Wiadomości

  • 14 grudnia 2019
  • wyświetleń: 4165

Zakończyła się przebudowa ważnej drogi w powiecie bielskim

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej na odcinku z Ligoty do Międzyrzecza Górnego. To najdroższa dotąd inwestycja drogowa w powiecie bielskim. Właśnie zakończono odbiory techniczne.

powiat
Zakończyła się przebudowa ważnej drogi w powiecie bielskim · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Modernizacja rozpoczęła się w maju tego roku i obejmowała fragment o długości 3,6 km. Jak mówi Urszula Kosman, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej diametralnie zmienił się komfort jazdy.

- Droga została poszerzona, a jej podbudowa wzmocniona. Jest nowa nawierzchnia. Wybudowano kanalizację deszczową oraz zatoki autobusowe. Na skrzyżowaniu z drogą Międzyrzecze- Mazańcowice powstało rondo - mówi Kosman. Na całej długości po jednej stronie jezdni wybudowano chodnik, a pobocza po drugiej stronie zostały poszerzone.

Inwestycja kosztowała 15 mln zł, z czego 5,7 mln zł Powiat Bielski pozyskał z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Do przebudowy dołożyły się 3 samorządy: powiat bielski - 5,5 mln zł, gmina Jasienica - 2,3 mln zł oraz gmina Czechowice-Dziedzice - 1,5 mln zł.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.