Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 13 grudnia 2019
  • wyświetleń: 2278

W bielskim Ratuszu obradowała Młodzieżowa Rada Miasta

II sesja XV kadencji Młodzieżowej Rady Miasta odbyła się w Ratuszu 12 grudnia. Delegaci nieobecni na I sesji złożyli ślubowanie i odebrali zaświadczenia o objęciu mandatu delegata MRM. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Piotr Ryszka i zastępca prezydenta miasta Piotr Kucia złożyli radnym życzenia świąteczne i noworoczne.

młodzieżowa rada miasta
Młodzieżowa Rada Miasta · fot. UM Bielsko-Biała


Młodzieżowa Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia Regulaminu konkursu inicjatyw kulturalnych młodzieży Bielska-Białej na rok 2020. Konkurs taki odbędzie się po raz pierwszy dzięki inicjatywie młodych delegatów poprzedniej, XIV kadencji, którzy zwrócili się do prezydenta miasta z wnioskiem o zwiększenie środków na działalność statutową Rady.

Prezydent zaproponował kwotę 50 tys. zł pod warunkiem opracowania regulaminu, na podstawie którego będzie można się o nie ubiegać. Po konsultacjach, dyskusjach i uzgodnieniach ustalono, że każda osoba w wieku 16-21 lat działająca na terenie Bielska-Białej może do 17 lutego 2020 r. złożyć własny projekt z dziedziny kultury na kwotę do 10 tys. zł. Wyboru najlepszych dokona specjalnie powołana komisja MRM.

MRM zapoznała się też z aktualnym i przyszłym sposobem organizacji komunikacji publicznej w Bielsku-Białej. Od 1 stycznia 2020 r. komunikacja miejska będzie działać na nowych zasadach, jej organizację przejmie Miejski Zarząd Dróg.

W dalszej części sesji delegaci wybrali Komisję Rewizyjną MRM i podjęli uchwałę w sprawie powołania stałych komisji problemowych MRM oraz uchwałę w sprawie ustalenia składu osobowego stałych komisji problemowych.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.