bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 maja 2012
  • wyświetleń: 2261

Włamanie do kwiaciarni na osiedlu

Policjant z komisariatu III wracający do domu po zakończonej służbie zatrzymał w czwartek nocy trzech sprawców, którzy włamali się do kwiaciarni na bielskim osiedlu Złote Łany. Łupem rabusiów padła kasa fiskalna i kwiaty doniczkowe.

Tuż po 3.00 w nocy na ul. Jutrzenki policjant zauważył trzech mężczyzn, którzy wybili szybę w kwiaciarni. Przedostali się do środka i w pośpiechu wynosili kwiaty doniczkowe oraz kasę fiskalną, a następnie skierowali się do jednego z pobliskich bloków.

Funkcjonariusz natychmiast przekazał informację o włamaniu oficerowi dyżurnemu, a sam śledził sprawców. Kiedy na miejsce dotarły patrole, w jednym z mieszkań policjanci zatrzymali włamywaczy w wieku od 28-36 lat. Odnaleźli też skradzioną kasę fiskalną i kwiaty. Straty spowodowane przez rabusiów oszacowano na blisko 5 tys. zł.

Badanie stanu trzeźwości zatrzymanych dało wyniki od 2-3 promili alkoholu. Przewieziono ich do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieją usłyszą zarzuty włamania i kradzieży cudzego mienia, za co grozi im do 10 lat więzienia. O ich dalszym losie rozstrzygnie prokurator.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.